Ovšem realita byla jiná. Stejně jako před rokem došlo na samostatné nájezdy. A v nich byli opět úspěšnější hosté z Přibyslavic, kteří opět skórovali jako první. Slza na rozdíl od loňska, kdy se ujala vedení ve 12. minutě, tentokrát otevřela skóre hned zkraje utkání.

Ve druhé minutě si ve skrumáži před gólmanem Koudelou Malý všiml lépe postaveného spoluhráče Zeleného a ten do odkryté branky domácích skóroval. Do první přestávky následovalo několik vyloučení a brankových příležitostí nebo náznaků šancí na obou stranách za mírné převahy Přibyslavických, ale bez gólového efektu.

„Utkání začalo velice rychlým gólem Přibyslavic, které měly v první třetině mírnou převahu, ale šance byly po celé utkání na obou stranách," řekl třebíčský útočník Vojtěch Němec. „Zápas jsme začali aktivně, v první třetině se snažili hrát pozorně z obrany a pokud možno nenechat Třebíč vystřelit," nechal se slyšet hrající předseda přibyslavického klubu Jiří Gric.

V úvodu prostředního dějství byli v krátkém časovém sledu vyloučení domácí Máca a Mejzlík. Hosté tak měli jednu minutu 41 vteřin trvající dvojnásobnou početní výhodu, ale zvýšili až když se vrátil z trestné lavice první vyloučený. Po sedmi vteřinách Mácova návratu naservíroval Malý gólovou přihrávku extřebíčskému Chlubnovi – 0:2.

Ve 25. minutě putoval za katr pro změnu přibyslavický Gric a opět se trestalo. Minutu na to Jeřábek vybídl ke skórování Mejzlíka – 1:2. „My jsme dostali gól v oslabení a jednu přesilovku také využili," komentoval Němec. „Jakmile byl stav 2:0 pro nás, tak jsme se tím uklidnili a přestali hrát naši hru. Třebíč se dostala do zápasu šťastnou tečí v přesilovce," posteskl si Gric.

Kontaktní brankou posílená Třebíč do třetí části vlétla, nadšeně bojovala a měla více šancí. Slza se po třech minutách hry dočkala zaslouženého vyrovnání, když na konci souhry Miroslava Ludese a Fuchse stál Riedl. Domácí mohli dokonat i obrat, ale nastřelili tyč.
Nakonec stejně jako loni rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých byli opět úspěšnější hosté. Přibyslavičtí Malý a Novák proměnili, zatímco z Třebíčských se neprosadil nikdo, a tak na třetí sérii ani nedošlo.

„Do třetí části jsme se vrhli s nadšením a dali najevo, že soupeři nenecháme všechny body zadarmo. O vítězi musely rozhodnout nájezdy, ve kterých byli hosté lepší. Je to škoda, mohli jsme se v tabulce dostat před Přibyslavice," hodnotí třebíčský hráč. „Utkání jsme relativně zvládli, ale velká škoda, že nám večer před zápasem onemocněl David Fiala, na kterém naše mužstvo stojí," hodnotí předseda přibyslavické Slzy, která tak částečně oplatila soupeři porážku z podzimu na domácí půdě.

TŘEBÍČ - PŘIBYSLAVICE 2:3 sn
Branky a nahrávky: 27. T. Pelikán (Jeřábek, Mejzlík), 34. Riedl (M. Ludes, Fuchs) – 2. Zelený (Malý, Gric), 18. Chlubna (Malý). Nájezdy – proměnili: nikdo – Malý, Novák, neproměnili: Jeřábek, Trybuček - nikdo. Rozhodčí: Chytil. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0. Třebíč: Koudela – M. Ludes, D. Ludes, T. Pelikán, Semerád, Jeřábek, Riedl, Trbuček, Mejzlík, Máca, Igerský, Fuchs, Němec, Janda. Přibyslavice: Pojer – Gric, Zelený, Hanzl, Brabec, Hvězda, Bednář, Novák, Chlubna, Oujezdský, Koudelka, Němec, Malý, Vozárik, Fučík.