Oba týmy úspěšně vstoupily do nového soutěžního ročníku a po výhrách v Hradci Králové a Přelouči figurují na špici tabulky skupiny C. Třebíč vede jen díky lepšímu skóre. To však může její rival po vzájemném duelu změnit.

„Od derby očekávám plnou halu fanoušků a bouřlivou atmosféru. Také doufám, že to bude férový souboj a dobrý florbal. Kdo přijde, nebude litovat," zve okříšský hráč Jan Kourek. Podobně hovoří i trenér Sniperů Michal Pazderník, který by rád uspěl.

„Očekávám plné ochozy fanoušků, kteří poženou domácí za vítězstvím. Věřím, že utkání bude férové, bez zákeřných faulů. Chtěli bychom se vyvarovat zbytečných chyb a nejlépe potrestat každou hrubku soupeře. Do zápasu jdeme s chutí a vůlí po vítězství. Rádi bychom pokračovali na vítězné vlně," netají se třebíčský lodivod.

O ofenzivní síle jeho mužstva Okříšky ví. „Ještě jsme sice neměli tu čest proti Snipers nastoupit, ale jejich silnou stránkou určitě bude útok. Slabiny odhalíme až 
v samotném zápase," nechal se slyšet Kourek.

Totéž si o jeho týmu myslí i soupeř. „Silní jsou v ofenzívě, protože dali zatím nejvíce branek v celé soutěži. Navíc jsou mladí, draví a také budou favoritem, tak uvidíme, jak se s těmito atributy vyrovnají," nechal se slyšet třebíčský kouč. Oba celky nastoupí až na jednu výjimku kompletní.

„Máme zatím jen jednoho nemocného hráče, který nenastoupí jak s Třebíčí tak i v nedělním pohárovém utkání s Brnem," pravil Kourek. „Kromě jedné citelné absence jsou zatím všichni zdraví a bez zranění," pravil Pazderník.

Florbalové menu
Divize C
Sobota od 18.00: Náchod – Trutnov, od 20.00: Chrudim – Lubná OKŘÍŠKY-KNĚŽICE - SNIPERS TŘEBÍČ, neděle od 10.00: Dačice – Pacov, od 18.00: Pelhřimov B - FBŠ Jihlava, H. Králové – Přelouč.