„Smyslem turnaje je vytvořit dobrou vánoční atmosféru, kde se sejde široká veřejnost, která společně podpoří dobrou věc. Během samotného turnaje bude připravený bohatý program. Děti si budou moci užít skákací hrad, pro milovníky biatlonu bude připravena biatlonová střelnice, vystoupí taneční skupina a novinkou bude oválná aréna na fotbal 1vs1,“ uvádí hlavní pořadatel turnaje Pavel Chalupa.

Pátý ročník má velmi dobrý zvuk, proto se může těšit mimořádně vysoké kvalitě. „Můžeme říct, že bude mezinárodní, protože se přihlásil jeden tým z Rakouska. Turnaje se zúčastní mužstva od okresní úrovně až po tu vyšší. Účast třetiligových fotbalistů z Nového Města, Velkého Meziříčí a ze slavnějších dob Třebíče bude v týmech Davi Team a Foul Team. Budou tady zástupci i Tanga Brno, české Lípy nebo vítěz mistrovství Evropy a světa v malém fotbalu Ondra Paděra,“ jmenuje Chalupa.

Za favority pak by mohl platit tým z jihlavské malé kopané Some Jihlava, na čele s dalšími zlatými medailisty z velkých akcí Robinem Demeterem a Danielem Kavkou, nebo vítěz loňského ročníku krajského přeboru ve futsale Orchestrion Višňová, který si nedávno zahrál v poháru proti Era-packu Chrudim.

Pořadatelé pak znovu nezapomínají na charitativní duch. „Pomocí turnaje se již tradičně pokusíme vybrat zajímavou částku, která bude věnovaná rodině Novotných,“ slibuje Chalupa a dodává: „V průběhu celého dne bude probíhat dražba podepsaných dresů českých, ale i zahraničních sportovců. Svůj dres například věnovali Vladimír Sobotka, Theodor GebreSelassie, Nico Stanciu, Tomáš Koubek, Tomáš Necid, Jan Bořil a mnoho a mnoho dalších. Patrik Eliáš dokonce věnoval svoji podepsanou hokejku. Dražba už probíhá na serveru Aukro, ale finále bude pochopitelně až v den akce na hale. Tam bude možné částky přeplatit.“

A jaký je herní scénář? Turnaje se zúčastní dvacet týmů, které budou rozděleny do čtyř základních skupin po pěti. „Jsou rozlosované dvě dopolední a dvě odpolední skupiny. Z každé postoupí dva nejlepší týmy, které si to hned po skončení rozdají o postup do semifinále. Ta pak i závěrečné vyvrcholení se pochopitelně uskuteční na závěr futsalového dne,“ uzavírá Chalupa.