Necelé čtyři stovky diváků z obou táborů v ZDT Aréně vytvořily oběma celkům výtečnou atmosféru. Té pak odpovídala také kvalitní podívaná.

Úvodní desetiminutovka přinesla počáteční oťukávanou, v niž se skóre přelévalo ze strany na stranu. Po jejím uplynutí se ale Novému Veselí podařilo čtyřmi góly v řadě odskočit do tříbrankového trháku – 8:5.

V ofenzivní podívané měli házenkáři Sokola menší výpadky v ofenzivě než jejich soupeř. Kopřivnici se v útočné fázi úplně nedařilo, hodně útoků skončilo mimo, nebo výborně zasáhl gólman Schamsovi, který chytal velice povedený zápas. Jeho spoluhráči navíc dokázali využívat křídelních prostorů, odkud překonávali obranu Kopřivnice.

Velké Meziříčí (v červeném) v sobotu podlehlo Uherskému Brodu 0:2, Dolní Benešov (v modrém dresu) obral o body juniorku FC Vysočina.
Marná snaha. Fotbalisté Velkého Meziříčí i juniorky Jihlavy doma body poztráceli

Svoji pohodu z úvodního dějství si hráči Nového Veselí přenesli také do druhé půle. Přesností střelby se jim dařilo úspěšně zakončovat většinu jejich útoků, takže po pár minutách jejich náskok narostl už na rozdíl pěti branek – 20:15.

Hostům se zkraje závěrečné čtvrthodiny přece jen začalo více dařit v útoku a osm minut před závěrečnou sirénou to bylo už jen o dva góly – 27:25.

A mohlo být i hůř, ale v důležité chvíli domácí podržel gólman Martin Štohanzl. Jeho spoluhráči přidali další branky a poslední minuty hry tak byly mnohem klidnější.

Nový extraligový ročník odstartovali stolní tenisté HB Ostrov na výtečnou. Hradec Králové zdolali jednoznačně 3:0.
Stolní tenisté HB Ostrov zahájili sezonu ve velkém stylu, zdolali Hradec Králové

Po konečném vítězství 33:30 si tak Nové Veselí připsalo další dva body do tabulky a ve své šesté sezoně mezi českou elitou zaznamenává možná nejlepší start do ročníku.

Jeho hráči si ale nyní příliš neodpočinou. Svůj zápas třetího kola totiž odehraje Nové Veselí již tuto středu. A opět jej venku čeká jeden z největších favoritů soutěže. Od 19.00 se představí na palubovce Dukly Praha.

NOVÉ VESELÍ - KOPŘIVNICE 33:30
Sestava a branky: Schams, Martin Štohanzl – Burnazovič 6/2, Bartůněk 5, Flajsar 4/2, Dodica 4, Halíček 3, Krčál 3, Gregorovič 2, Melichar 2, Ptáčník 2, Parolly 1, Veselý 1, Štěpán, Tomášek, Miroslav Štohanzl. Rozhodčí: Letev, Králíček. ŽK: 1:2. Vyloučení: 3:4. Poločas: 15:12.