Je už tradicí, že Nuclears mají v tuzemské nejvyšší soutěži nejmladší tým. To platí i nyní, přesto své ambice navyšují. „Kdyby skončil předseda klubu Honza Urbánek, tak bude mít věkový průměr po dvacet let,“ směje se trenér týmu Jan Gregor a k sezonním plánům odtajňuje: „Jednoznačně chceme postoupit do finální fáze. Play-out jsme už dvakrát hráli, teď chceme být mezi nejlepšími.“

K tomu mají pomoci i zahraniční akvizice, v Třebíči tentokrát sázejí výhradně na Američany. „Výběr zahraničních hráčů je důležitý, bez nich se hrát extraliga nedá. My jsme vloni zvolili posily špatně, nezapadly do týmu, a to byla samozřejmě chyba,“ přiznává Gregor.

Tentokrát tomu byla věnována náležitá pozornost. „Nejdříve jsme se dohodli s Brentem Gillespiem, ten nám potom na základě vlastních doporučení pomohl dotáhnout další hráče,“ pochvaluje si pomoc skvělého pálkaře Jan Gregor.

Klíčovým postem je nadhoz a ze slunné Kalifornie tak přišel dvoumetrový chasník Dalton Erb. „Dost možná bude asi nejvyšší hráč soutěže, v každém případě je nepřehlédnutelný. Společně s naším odchovancem Lukášem Hlouchem počítám s Daltonem jako s prvním nadhazovačem,“ tvrdí Gregor.

Kvůli tomu byl angažován i Jose Flores, už v úvodní minisérii s Eagles se ve skvělém světle předvedl v pravém zadním poli Trey Bridis, jenž zářil i na odpalu při výhrách 4:0 a 6:5. Naopak první duel v Praze byl „obětován“ a přišla porážka 10:0. „Jeden zápas z víkendu bude vždy takový „otloukávací“, protože nemůže angažovat tolik kvalitních nadhazovačů. Navíc chceme vychovávat do týmu i mladé hráče,“ dodává Gregor.

Trenér očekává, že extraliga bude vyrovnaná. „Všichni sehnali posily. Bude hodně důležité, aby se nám vyhýbala zranění. Každý větší problém znamená konec sezony. Hraje se totiž 27 zápasů v devíti týdnech.“