Žáci vyrazili na trať po deváté hodině. Na dospělé čekala jejich trať od pravého poledne. Rozdíl mezi jednotlivými kategoriemi byl nejen v délce tratě, ale i v překážkách. V Českém poháru se nesoutěží v rámci družstev v požárním útoku, ale jednotliví závodníci překonávají sprintem stanovený úsek, kdy musí přeskočit překážku, sebrat hadice, přeběhnout lávku, rozvinout hadice, napojit je na rozdělovač a napojit také proudnici. Například nejlepší ženy dokázaly na stometrové trati to vše zvládnout za méně než devatenáct vteřin.

Vítězkou „Borovanské stovky“ a zároveň Českého poháru se stala mezi ženami Pavla Švaříčková z SDH Trnava v okrese Třebíč. „Jela jsem do Borovan trochu s obavami. Loni jsem vedla Český pohár, ale v prvním běhu jsem tady spadla a zlomila si nohu. Nejelo se mi sem moc dobře,“ svěřila se sympatická třiadvacetiletá dobrovolná hasička. S letošním výsledkem ovšem byla spokojena, stejně jako její doprovodný tým.

„Celkem se zúčastnilo padesát dětí a sto dvacet dospělých,“ zmínil Jan Nýdl k celodennímu programu, který se odehrával v pěkném sportovním areálu. Nýdl dodal, že Český pohár se koná letos po šesté a „Borovanská stovka“ si připsala už čtrnáctý ročník.

V požárním sportu čeká ještě na dobrovolné hasiče mistrovství republiky a regionální soutěže. Na Českobudějovicku bude poslední akcí závěrečné klání v rámci Velké ceny okresu České Budějovice. Koná se pravidelně v areálu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.