Patnáctiletá Dominika, závodící za SK Nové Město na Moravě, věřila v medaili z ODM 2023 v úterním hromadném závodě. Na mistrovství České republiky do 15 let 2022 v něm získala zlatou medaili. Nakonec z toho však bylo až sedmé místo. Kvůli šesti chybám na střelnici. „Letos jí to bohužel příliš nestřílí,“ okomentovala závod v tiskové zprávě ČOV jedna z Dominičiných trenérek Veronika Černá.

Druhou šanci na medaili bude mít velká obdivovatelka biatlonového mága Johannese Thingnes Bø ve čtvrteční štafetě. „„Můj ještě větší oblíbenec je ale běžec na lyžích Johannes Høsflot Klæbo,“ přiznává Dominika. „Dokonce mám staršího sourozence uloženého v kontaktech jako brácha Klæbo.“

Bývalý hokejista Patrik Eliáš přivedl jako vlajkonoš na slavnostní zahájení výběr Kraje Vysočina.
Odstartovala Olympiáda dětí a mládeže. Naděje z Vysočiny přivedl hokejista Eliáš

Dominika se již zúčasnila letních her mládeže 2019 v Libereckém kraji. Tehdy získala dvě medaile - zlato ze sprintu a bronz v dívčí štafetě.

Nejstarší ze sourozenců Kocmánkových se rovněž zúčasnil letní i zimní ODM. Medaile získal v roce 2018 i 20220. Však to byl také Vladimír, který nadchnul pro biatlon celou rodinu. „Brácha jezdil a mně se to líbilo. Tak jsem začala rovněž závodit,“ vysvětlila Dominika.

Sedmnáctiletý Vladimír se aktuálně se účastní European Youth Olympic Festival. V úterním závodě dojel na čtrnáctém místě.

Který fotbalový klub je na Vysočině nejoblíbenější? Takto se fandí v Batelově, který minulou anketu ovládl.
ANKETA I.: Nejpopulárnější klub Vysočiny. Pomozte oblíbenému celku na vrchol

Dominiku přijel na ODM do Královéhradeckého kraje podpořit i mladší bratr Tomáš. Během úterního závodu běhal dvanáctiletý benjamínek podél trati s hůlkou v ruce a po boku hlavního trenéra Martina Kalouse hnal vpřed sestru i zbylé závodníky Vysočiny. „Chci být reprezentant, nebo trenér,“ popsal Tomáš své plány do budoucna.

Talent na to jistě má. Na loňském mistrovství republiky žactva získal zlato a stříbro v individuálních disciplínách, ve štafetě uzavřel sbírku medailí bronzem.