Draci si svou aktuální výkonnost otestovali v premiéře, když se o body podělili s ostravskými Arrows. Obhájce titulu vyhrál doma 3:0, Jihomoravané jim porážku o den později poměrem 6:3.

Třebíč tak může jen překvapit. Na úvod se střetla s dalším brněnským týmem a s Hrochy Cardions prohrála 1:9 a 1:6. „Čeká nás nejúspěšnější český tým historie. Hráši se ale budou chtít ukázat, nemáme co ztratit,“ tvrdí trenér Jan Urbánek a dodává: „Máme nejmladší tým v extralize, kluci se budou chtít ukázat.“

Baseballové utkání mezi Nuclears Třebíč a Hroši Brno.
Chybí zkušenosti. Baseballoví Nuclears zahájili soutěž dvěma prohrami

Draci mají po loňské sezoně co napravovat, nedostali se ani do finále a skončili až třetí. „Přípravu jsme začali brzo, protože máme v týmu hodně reprezentantů. Pandemie nám uškodila, na konci dubna jsme museli začít od začátku,“ nechal se slyšet nový trenér Hynek Čapka.

Na soupisce Brňanů je jedenáct hráčů ze širšího kádru reprezentace, mezi nimi nechybí také nadhazovač Viktor Večerka. Ten vloni podepsal smlouvu s Kansas City Royals.

První duel se uskuteční v jihomoravské metropoli v sobotu v 16.00, odveta se hraje ve stejný čas o den později v areálu Na Hvězdě.