Jubilejní běh se koná v sobotu 9. září na místním hasičském hřišti. Pořadatelům ze Sportovního klubu SHS Třebíč letos přislíbili účast i mladí závodníci závodníci z dolnorakouského Lilienfeldu, obce, kde kožichovický rodák žil a působil.
Závod, který se může uskutečnit i díky podpoře města Třebíč a Skupiny ČEZ, je vypsán pro všechny věkové kategorie.

Jako první vyběhnout na trať dlouhou 600 metrů ti nejmladší Myšáci, po nich budou závodit kategorie přípravka, předžactvo, žactvo, starší žactvo, junioři a sportovní dopoledne vyvrcholí závodem dospělých, kteří vyběhnou na tři a půl kilometru dlouhou trať v 11.30 hodin.

Zájemci o start v závodu se mohou přihlásit na e-mailové adrese: majka@shs-trebic.cz, případně se mohou přijít osobně v den závodu do 10 hodin přímo na místo startu. Význam závodu podtrhuje skutečnost, že proběhne současně jako regionální přebor Centra sportu pro všechny Třebíč a také jako lyžařský přebor Vysočiny pro sezónu 2017/18. Na samotný závod ještě naváže závod v suchém slalomu, který pořádá SKI Třebíč. Veškeré informace o obou akcích lze najít na adresách: www.shs-trebic.cz či sportklub@shs-trebic.cz.Překr

ásné prostředí, v němž se závod koná, stejně jako bojovnost všech, kteří vyběhnout na trať se startovním číslem, by měl být tou nejlepší pozvánkou pro všechny milovníky atletiky. Lákadlem bude bezesporu i koncert hudby z Lilienfeldu, který se bude za příznivého počasí konat rovněž na hasičském hřišti.