V sobotu odpoledne budou nejprve hostit v derby zápase Žďár nad Sázavou a v neděli ráno změří síly s nevyzpytatelnou Chrudimí.

Oba zápasy jsou pro svěřence Vladimíra Smitala velmi důležité, neboť to jsou poslední domácí zápasy v tomto ročníku. Třebíčští půjdou do obou střetnutí s jasným cílem zvítězit. Nic jiného jim ani nezbývá. „O víkendu nás čekají těžká utkání. V obou duelech chceme určitě zvítězit, nic jiného nám nezbývá v případě, že chceme druhou ligu udržet,“ řekl na úvod trenér Třebíče.

Sobotní zápas bude mít nádech derby a trenér Třebíče o tom moc dobře ví. „Hráči to určitě vnímají, je to derby. Soupeře velmi dobře známe, sehráli jsme s ním mnoho utkání. Žďár hraje velmi agresivně a tento styl nám příliš nevyhovuje. My máme spíše technické mužstvo. Soupeře bychom měli přehrát,“ pokračoval třebíčský lodivod.

V obou utkání bude Třebíč vycházet ze zajištěné obrany. „Budeme vycházet ze zajištěné obrany, protože obrana je základ celé hry. Prosadit bychom se měli z rychlých protiútoků a proti Chrudimi především pod košem. Hlavně nesmíme zbytečně ztrácet míče a musíme být úspěšní v koncovce,“ nastínil taktiku šéf lavičky.

V první konfrontaci s oběma soupeři basketbalisté Třebíče prohráli, ale tento fakt nebude o víkendu hrát příliš velkou roli. „V obou zápasech jsme nastoupili v nekompletním složení. Znát to bylo především ve Žďáře nad Sázavou, kde chyběli čtyři hráči a náš zápas skončil jasným výsledkem pro domácí borce. V Chrudimi to bylo jiné, tam jsme se nemohl dlouho dostat do tempa a domácí měli velmi dobrý tým, který měli posílený několika hráči na hostování z jiných celků. Předtím jsme v Chrudimi nikdy nehráli. S některými týmy jsme před začátkem soutěže neměli vůbec žádné zkušenosti, ale teď už je to lepší, víme co můžeme od soupeře očekávat,“ přiznal trenér Třebíče.

V závěru soutěže se rozhodne, zda Třebíč udrží, či neudrží druhou ligu. Trenér tamního celku svým svěřencům věří a sestup si nepřipouští. „Já si sestup nijak zvlášť nepřipouštím. Máme těžký los a doma musíme vyhrát. Myslím si, že tabulkové postavení velkou roli v závěru sezony hrát nebude. Některým týmům už o nic nejde a budou hrát uvolněně, nám jde o záchranu, ale já svému týmu věřím a myslím si, že závěr soutěže zvládneme a druhou ligu v Třebíči zachráníme a zahrajeme si ji i v dalším ročníku,“ řekl na závěr Vladimír Smital.

LUKÁŠ SEKERKA