Tehdy to bylo o pouhé dva body a tentokrát o dva koše. „Prohráli jsme o čtyři body," konstatoval třebíčský kouč. Ten se musel obejít bez čtyř hráčů, kteří chyběli z pracovních nebo studijních důvodů, ale v tom trenér TJ Třebíč problém nehledal. „I tak nás bylo dost," nehledá si alibi Smital.

Hlavním problémem byla střelba. „Neproměňovali jsme šance a od toho se odvíjelo našich 52 bodů, se kterými se těžko vyhrává," má jasno třebíčský kormidelník.

Samotné utkání příliš pohledné nebylo. Přetahovaná, kterou nabídla první polovina duelu, vyzněla lépe pro domácí, jejichž hře se soupeř přizpůsobil. Žabovřesky tak po dvaceti minutách vedly o tři body.

Od třetí čtvrtiny začala přebírat otěže zápasu Třebíč a strhla vedení na svou stranu. Hosté vedli o devět bodů a vypadalo to, že se odveta vydaří. Jenže v poslední desetiminutovce začali Jihomoravané dotahovat. „Získali jsme vedení, soupeře přehrávali a všechno vypadalo dobře, ale bohužel se nám vyfaulovali Špaček s Čermákem," mrzelo šéfa třebíčské střídačky. Jeho tým o náskok nejenže přišel, ale Brňané v závěru dokonali obrat.

„Nedotáhli jsme to do konce. Utkání bylo vyrovnané až do třetí čtvrtiny, kdy jsme si budovali devítibodový náskok a byli lepší, ale poslední čtvrtka nám nevyšla. Dobře jsme bránili, ale nedokázali odpovědět na koše soupeře. Domácí tak pomalu, ale jistě výsledek obracel. Dobře se bránilo na obou stranách, ale soupeř byl trošičku přesnější v zakončení," uzavřel hodnocení trenér TJ Třebíč.

ŽABOVŘESKY B – TŘEBÍČ 56:52
Body a sestava TJ Třebíč: Čermák 17, Jaromír Svoboda 7, Vrtal 6, D. Černý 5, Špaček 5, Janík 4, Šárka 2, Vérosta 2, R. Černý 1, Ferdan 1. Čtvrtiny: 16:15, 13:11, 7:15, 20:11.