Úvodní dějství důležitého zápasu i přes rozpačitý výkon vyšlo lépe domácím. „První čtvrtinu jsme byli lepší, dobře bránili, ale neproměňovali šance a dělali ohromnou spoustu chyb," komentoval třebíčský kouč Vladimír Smital.

Pak začali dotahovat hosté a do druhého poločasu vstoupili s těsným náskokem. „Ve druhé čtvrtce jsme nedávali koše a soupeř dotahoval," kroutil hlavou trenér Třebíče.

Po změně stran ale hostitelé zabrali a vytvořili si osmibodový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující. „Ve třetí části jsme získali náskok, který se nám podařilo udržet," oddychl si třebíčský lodivod.

Ovšem jeho tým v předešlém vzájemném zápase na palubovce Černovic prohrál o třináct bodů a má tak horší vzájemnou bilanci. V závěrečném dvojzápase zavítají hráči z Vysočiny do Kyjova a sezonu zakončí na půdě brněnské Tesly. Smitalův tým bude hájit předposlední příčku v tabulce, která by podle všeho měla být nesestupová.

„Bude to samozřejmě těžké, ale přesto chceme alespoň jednou vyhrát. Uvidíme, jestli se nám to podaří v sobotu nebo v neděli. Tesle jde o postup do vyřazovací části. Kyjov jsme doma o hodně porazili, ale oni hrají jinak venku a jinak doma," nechal se slyšet třebíčský kormidelník.

TŘEBÍČ – ČERNOVICE 43:33
Body a sestava TJ Třebíč: Vérosta 8, Janík 7, Sladký 4, Jaromír Svoboda 4, Šárka 4, Špaček 4, Vrtal 4, D. Černý 3, R. Černý 3, Cejpek 2, Diviš. Čtvrtiny: 12:8, 6:11, 16:7, 9:7.