TŘEBÍČ – Č. POLE 64:75
Domácí mohli soustředit všechny síly na druhý tým tabulky a do utkání vstoupili dobře. Třebíč po první čtvrtině vedla o sedm bodů. Jenže na dobrý výkon hostitelé ve druhé části nenavázali a Brňané vývoj zápasu otočili.

„Dobře jsme začali a byli lepší. Ve druhé čtvrtině jsme ale po nepřesnostech rozhodčích ztratili několik bodů a hodně znervózněli," komentuje domácí trenér Vladimír Smital.

Hráči z Vysočiny tak museli ve druhé polovině utkání dotahovat, což se jim nedařilo a hosté naopak ve třetí desetiminutovce zvýšili náskok na rozdíl šestnácti bodů.

V závěrečné čtvrtce měli mírně navrch domácí, ale pokulhávala jim koncovka, a když se jim nedařilo proměňovat ani trestné hody, stačili porážku jen zmírnit.

„I když jsme chtěli znovu začít hrát, tak jsme udělali spoustu chyb a nechali soupeře odskočit. Tak se to táhlo i v poslední čtvrtině. I když ta hra vypadala vyrovnaně, nedávali jsme jasné koše. A to i přes výškovou převahu," hodnotí třebíčský kouč.
Body a sestava TJ Třebíč: D. Černý 13, Jaromír Svoboda 12, Čermák 10, Ferdan 9, Špaček 8, Cejpek 6, Babák 2, Diviš 2, Vrtal 2, R. Černý. Čtvrtiny: 20:13, 12:22, 12:25, 20:15.

TŘEBÍČ – ČERNOVICE odloženo

Utkání bylo pro marodku hostujícího mužstva odloženo.