Hned v následujícím kole na domácí palubovce udolali poslední tým tabulky soutěže TJ Slavii Kroměříž, proti které si vypracovali slušný náskok ve druhé čtvrtině, jenž ve zbývající části střetnutí udržovali až do konce.

OLOMOUC – TŘEBÍČ 74:72 (15:24, 17:10, 23:17, 19:21)

Favorizovaná Třebíč začala na olomoucké palubovce lépe a vypracovala si devítibodový náskok.


„První čtvrtinu jsme byli lepším týmem na hřišti. Vedli jsme o devět bodů,“ hodnotí úvodní dějství třebíčský kouč Vladimír Smital.


Ve druhé části Olomoučtí stáhli náskok soupeře na dva body. „Tady nám soupeř defakto vyrovnal,“ posteskl si třebíčský lodivod.


Třetí čtvrtina zápasu patřila Hanákům, kteří se ujali čtyřbodového vedení. „Chtěli jsme získat náskok. To se nám nepodařilo. Do vedení se dostal soupeř,“ říká šéf třebíčské lavičky.


V poslední desetiminutovce se hosté pokoušeli s pro ně nepříznivým stavem něco udělat. Ovšem čtvrtou čtvrtinu vyhráli pouze o tři body, což na zvrat nestačilo.


„Ve čtvrté čtvrtině jsme dotahovali, ale protože nás tam byl omezený počet osmi lidí, k tomu se vyfauloval Pavel Jančář. Tak to, i když jsme to silou vůle téměř dotáhli, nešlo,“ pokračuje.


„Nakonec jsme v závěru jejich šestkami, které oni házeli, prohráli,“ kroutí hlavou třebíčský kouč.


„Myslím si, že jsme to prohráli kvůli šestkám, protože oni měli skoro devadesátiprocentní úspěšnost a my tu naši klasickou padesátiprocentní,“ hledá příčiny.


„Jinak to bylo vyrovnané utkání z obou stran. Těch košů padlo relativně málo, ale je to škoda, měli jsme na to vyhrát. Nebylo to žádné jasné utkání, ale nepodařilo se. Na druhou stranu z toho nedělám žádnou vědu,“ zhodnotil závěrem Smital.

Body Třebíče: Vyskočil 16, Balko 16, P. Jančář 12, Vérosta 11, Špaček 7, Milota 6, Čermák 2, Babák 2


TŘEBÍČ – KROMĚŘÍŽ 68:53 (15:14, 18:6, 21:22, 14:11)

Třebíčští se v úvodním dějství s posledním týmem soutěže, který přijel v okleštěné sestavě pouze s osmi hráči, trápili a vedli o pouhý bod.
Svojí roli na tom sehrálo vyloučení nejlepšího střelce domácích Pavla Jančáře, jenž byl za strkání s společně s protihráčem diskvalifikován.


„Já jsem to neviděl, takže nevím, co si udělali, ale když se protihráči hypou oběma rukama, tak je to nesportovní chování a oba hráči jsou diskvalifikováni,“ vysvětluje třebíčský lodivod.


„Od nich byl vyloučen podkošový hráč a dělalo jim to problémy a zbyl jim jeden hráč, který na to nestačil, i když se snažil,“ nehledal alibi šéf třebíčské lavičky.


Ve druhé čtvrtině hostitelé zlepšili obranu a zejména střelbu.


Tímto svému soupeři doskočili na třináct bodů. Vyfaulovaného střelce alespoň částečně nahradil David Špaček, kterému se dařila střelba z dálky.
„Určitě nás podržel ve chvíli, kdy se nám nedařila střelba na dva body, a on dal dvě „trojky“ za sebou. A to nás trošku nabudilo v té obraně a soupeři jsme odskočili. Potom jsme se prosazovali pod košem a potom se střelecky chytili i ostatní hráči,“ pochválil hráče třebíčský kouč, jehož svěřenci se obešli i bez klíčového hráče.


„Pavla jsme museli nahradit, když byl vyloučen v úvodu a dali jsme šedesát osm bodů,“ směje se třebíčský lodivod.


Celá druhá polovina utkání patřila domácímu favoritovi, jenž si svůj náskok udržoval až do samotného závěru.


„Vítězství se počítá. Samozřejmě vyrovnané utkání v první čtvrtině. Celý druhý poločas jsme ten náskok udržovali. Takže jsem spokojen,“ hodnotí utkání trenér Třebíče Vladimír Smital.

Body Třebíče: Špaček 16, Vyskočil 14, Vérosta 11, Milota 6, P. Jančář 5, Čermák 5, Balko, V. Jančář 4, Babák 2.