Třebíčané navíc zvládli i druhé střetnutí v následujícím kole, ve kterém přivítali oslabenou Kroměříž. Díky těmto dvěma výhrám se Třebíčští z posledního místa, na kterém figurovali na přelomu roku, vyhoupli až na třetí místo tabulky a mohou tak ještě reálně pomýšlet na nadstavbovou část, kam postupují první čtyři celky soutěže.

TŘEBÍČ – UH. BROD 103:82 (22:19, 23:26, 26:13, 32:24)


Domácí důležité utkání začali dobře a v první čtvrtině si vytvořili tříbodový náskok. Jenomže vedoucí tým tabulky se s vedením Třebíče nechtěl smířit a druhou desetiminutovku vyhrál stejným rozdílem, a tak byl stav po prvním poločase nerozhodný 45:45.


„Uherský Brod přijel v nejsilnější sestavě a chtěl vyhrát. Bylo to vyrovnané utkání, první čtvrtinu jsme vyhráli, druhou prohráli, a tak půlka skončila stejně,“ řekl třebíčský lodivod Vladimír Smital.


Zlom nastal ve třetí čtvrtině, kterou hostitelé vyhráli o třináct bodů. „Ze začátku se nám nedařilo bránit trojkové střelce soupeře, ale od třetí čtvrtiny se naše obrana výrazně zlepšila a hlavně jsme soupeři utekli na rozhodující body,“ má jasno třebíčský kouč.


Jeho svěřenci v závěrečné části dominovali a dokráčeli si tak k vítězství, které jim zaručuje definitivní jistotu zachování druholigové příslušnosti. „V poslední čtvrtině jsme Brod přehrávali téměř ve všem, hlavně výbornou obranou, bojovností a také jsme se prosazovali pod koši,“ byl spokojen šéf třebíčské lavičky.

Body Třebíče: Vérosta 20, Vyskočil 15, P. Jančář 35, Milota 18, Balko 4, Čermák 6, Špaček 5.


TŘEBÍČ – KROMĚŘÍŽ 93:78 (19:20, 30:14, 19:21, 25:23)


Kroměříž, která do Třebíče přijela v okleštěné sestavě, dokázala soupeři vzdorovat jen v úvodním dějství. Od druhé čtvrtiny na palubovce existovalo jen jedno mužstvo, a to Třebíčské.


„Už jsme hráli v naprostém klidu a jsem rád, že si všichni hráči zahráli. Pozvolna jsem to prostřídal. Soupeř navíc přijel v omezeném počtu hráčů, jeden se jim vyfauloval, a tak jich bylo už jenom šest,“ vysvětluje trenér Třebíče a jedním dechem dodal: „Nás bylo přece jenom víc, a když jsme pravidelně střídali, tak Kroměříž neměla šanci.“


Zbylé dvě čtvrtiny se již dohrávaly už jen z povinnosti. „Nijak pohledný basket to nebyl. Bylo tam hodně chyb, ale na druhou stranu si zahráli všichni hráči a přesto se vyhrálo. Soupeř také v závěru odešel fyzicky,“ uzavřel hodnocení třebíčský kouč.

Body Třebíče: Milota 9, Balko 17, V. Jančář 18, Vyskočil 14, Špaček 5, Vérosta 8, P. Jančář 14, Čermák 8.