O den později dosavadního lídra soutěže rezervní tým BK Opava, jehož přestříleli desetibodovým rozdílem a vystřídali jej po tomto kole na špici tabulky.

TŘEBÍČ – OSTRAVA 95:77 (27:14, 25:19, 18:20, 25:24)


Domácím vyšla úvodní čtvrtina utkání, v níž si vypracovali třináctibodový náskok, který ve druhém dějství ještě o šest bodů vylepšili. „První půle utkání nám vyšla a vedli jsme o devatenáct bodů,“ pochvaluje si třebíčský kouč Vladimír Smital.


Ovšem soupeř se nevzdával a ve druhé půli dotahoval třebíčský náskok. Severomoravané by možná ještě mohli pro ně nepříznivý stav otočit.
„Soupeř se rozstřílel a začal nás dotahovat. Výsledek je trošku matoucí, neboť ještě pět minut před koncem utkání jsme si nemohli být vítězstvím jistí,“ zvedá varovný prst trenér Třebíče.


Ke kýženému vítězství hostitelům výrazně pomohl jejich nejproduktivnější hráč Pavel Jančář, který veškeré naděje hostů utnul svými čtyřiceti body.
„Pavel Jančář se nám rozstřílel a výraznou měrou se podílel na udržení náskoku až do konce,“ vyzdvihuje svého nejproduktivnějšího hráče třebíčský lodivod.


„Jsem rád, že jsme dokázali udržet osmnáctibodový náskok až do konce,“ zakončuje hodnocení třebíčský kouč.


Body Třebíče: P. Jančář 40, Vyskočil 16, Špaček 12, V. Jančář 10, Čermák 6, Balko 6, Milota 4.

TŘEBÍČ – OPAVA B 73:63 (23:7, 18:16, 14:22, 18:18)


Třebíčští se do lídra soutěže pustili s obrovskou vervou a úvodní čtvrtinu vyhráli vysoko 23:7. „To byla excelentní první čtvrtina zápasu,“ nemůže si vynachválit trenér Třebíče.


Druhá část utkání už byla o poznání vyrovnanější. Tu domácí vyhráli o pouhé dva body. Během třetí čtvrtiny se Opavští pokoušeli zvrátit pro ně nepříznivý stav a snížili bodový rozdíl na deset bodů.


„V této fázi se hra vyrovnala, soupeř nás dotáhl na deset bodů, ale nám se pak dařilo tento náskok udržovat,“ popisuje průběh třebíčský kouč.
„Po víkendu jsem spokojen, neboť jsme chtěli oba zápasy vyhrát, což se nám podařilo. Spokojen jsem však více s výsledky než s předvedenou hrou. Na druhou stranu jsme hráli se silnějšími celky soutěže a tyto body se počítají,“ mnul si ruce třebíčský lodivod nového lídra soutěže.


Body Třebíče: P. Jančář 22, Milota 18, Vyskočil 13, V. Jančář 10, Balko 6, Vérosta 2, Prodělal 2.