TŘEBÍČ – HUSOVICE 72:84
Domácí začali proti lídrovi nad očekávání skvěle a vypracovali si náskok. Ovšem zkušenější hosté poté zabrali a do konce první čtvrtiny stáhli manko na rozdíl jednoho koše. Ve druhé části už Husovice zápas otočily.

Ve třetí desetiminutovce se však zaskvěla Třebíč, která čtvrtku vyhrála o deset bodů. „Tři čtvrtiny to bylo vyrovnané, začali jsme dobře, a i když druhou část jsme prohráli, byli jsme herně lepší. Soupeř nevěděl, co má hrát," pochvaluje si domácí trenér Vladimír Smital.

Jenže v závěrečné části se hostitelům tempo udržet nepodařilo a soupeř naopak ukázal své kvality. „Soupeř prokázal zkušenost a nepodlehl tlaku, který jsme na něj vyvinuli. Naše hra byla potom jinší, než jsme si představovali. Husovice byly k poražení, ale čtvrtá čtvrtina byla z naší strany katastrofální, a proto jsme prohráli." Hodnotí třebíčský trenér.
Body a sestava TJ Třebíč: Šárka 12, Špaček 10, Čermák 9, Janík 9, D. Černý 8, Diviš 6, Janků 6, Jaromír Svoboda 6, Vrtal 4, R. Černý 2, Babák, Vérosta. Čtvrtiny: 20:18, 14:20, 21:11, 17:35.

TŘEBÍČ – HUSOVICE B 67:53
Úplně jiný zápas odehráli třebíčští basketbalisté s husovickou rezervou. Domácím opět vyšel vstup do utkání, vytvořili si náskok, který postupně navyšovali. Hostům se podařilo snížit jen na rozdíl osmi bodů. Jinak měli hráči TJ střetnutí pod kontrolou a soupeři dovolili v závěru výsledek jen kosmeticky upravit.

„Začali jsme dobře a byli celý poločas lepší, ale nevyhnul se nám herní výpadek. Druhou polovinu třetí čtvrtiny a začátek čtvrté čtvrtky jsme měli špatný. Pak jsme zlepšili obranu, dali nějaké body a vyhráli, což jsme potřebovali," hodnotí třebíčský lodivod.
Body a sestava TJ Třebíč: Jaromír Svoboda 16, Špaček 16, Vérosta 7, Čermák 6, D. Černý 6, Janík 6, Babák 3, R. Černý 3, Vrtal 3, Janků 1, Diviš. Čtvrtiny: 20:9, 21:14, 11:17, 15:13.