„Nám chyběli jen tři hráči a soupeř přijel v šesti lidech, ale přesto jsme je nedokázali porazit," mrzelo trenéra TJ Třebíč. Zápas posledních dvou týmů tabulky se nesl ve znamení nepřesností na obou stranách. V nepříliš pohledném utkání hrály dobře snad jen obrany. „Vůbec to nebyl pěkný basket. Hrálo se se spoustou chyb a nepřesnostmi na obou stranách," potvrzuje domácí trenér Vladimír Smital.

Obraz hry se ve druhé čtvrtině nezměnil. Hosté vedli po poločase o pouhý koš. „Utkání bylo relativně vyrovnané. Celou dobu jsme dotahovali a nedokázali vedení strhnout na svou stranu," posteskl si třebíčský kouč. Od třetí části působily Žabovřesky koncentrovanějším dojmem a postupně navyšovaly náskok. Hosté v polovině čtvrté desetiminutovky vedli už o 11 bodů. Závěrečný nápor domácích ale ke kýženému zvratu i přes velkou snahu nevedl.

Třebíč sice na konci střetnutí vyrovnala, ale pak přišel zbytečný faul, hostující hráč oba trestné hody v samotném finiši proměnil a bylo rozhodnuto.

„Posledních pět minut jsme se chytili a dvacet vteřin před koncem vyrovnali. Věřil jsem, že je zlomíme. Soupeř už neměl moc sil, ale my jsme nakonec prohráli odpískaným faulem těsně před koncem. Hosté ty dvě šestky proměnili, a když jsme v úplném závěru zkusili hodit trojku a otočit zápas, tak nám to nevyšlo," uzavřel hodnocení Smital.

Oblastní přebor I
TŘEBÍČ – ŽABOVŘESKY B 70:72
Body a sestava TJ Třebíč: Jaromír Svoboda 16, Čermák 11, D. Černý 11, Vrtal 11, Diviš 6, R. Černý 5, Špaček 5, Sladký 3, Vérosta 2, Šárka. Čtvrtiny: 13:14, 17:18, 14:18, 26:22.