Basketbalisté podlehli na favorizovanému Slovanu a v play-off končí

Třebíč – Konečná. Třebíčští basketbalisté se umístili v základní části Oblastního přeboru až na sedmé pozici, a tak ve čtvrtfinále vyřazovacích bojů narazili na druhý tým Slovan Černá Pole. Brňané roli favorita nakonec splnili, i když hráči z Vysočiny neprodali kůži lacino. Třebíč úvodní střetnutí na domácí palubovce po vyrovnané bitvě prohrála a do odvety si odnesla sedmibodové manko, které zpočátku smazala. Ovšem Jihomoravané si postup vzít nenechali.

27.4.2017

Vyrovnaný basketbal nabídl první čtvrtfinálový duel mezi Třebíčí (v bílém) a Slovanem Černá Pole. Ovšem sedmibodový náskok do domácí odvety si odvezli Brňané.Foto: Deník / Archiv

TŘEBÍČ – Č. POLE 74:81
První duel před početnou návštěvou nabídl atraktivní podívanou. Hosté se brzy dostali do pětibodového vedení, které ale domácí rychle dorovnali. Obraz hry se do konce první čtvrtiny nezměnil, a tak byl stav nerozhodný.

Vyrovnaná partie pokračovala i ve druhé desetiminutovce. Nejtěsnější vedení si však do třetí čtvrtky odnesli Brňané. Třebíč vstoupila do druhého poločasu lépe a vývoj střetnutí na chvíli otočila. Pak si ale Černá Pole vzala vedení zpět.

Tento scénář se opakoval i v poslední čtvrtině. Domácí znovu strhli vedení na svou stranu, ale Brňané pozadu nezůstali a dotáhli zápas do vítězného konce.

Body a sestava: Vrtal 20, Čermák 13, Janík 13, Sladký 8, Ferdan 7, Janků 5, Babák 2, Černý D. 2, Diviš 2, Šárka 2. Čtvrtiny: 19:19, 19:20, 16:20, 20:22.

Č. POLE - TŘEBÍČ 91:69

Vstup do odvety vyšel lépe celku TJ. Třebíč smazala náskok soupeře po šesti minutách hry vedla už 17:4. Jenže domácí po oddechovém času zabrali a do první přestávky vývoj utkání otočili. Ve druhé čtvrtině se hrál vyrovnaný basket, ovšem Jihomoravané si vybudovali mírné vedení, které ještě do poločasu zvýraznili.

Hostům se ve třetí minutovce zpočátku dařilo soupeři cestu za postupem ztížit. Náskok Čenopolských stáhli, ale pak Třebíči došel dech a tím byl jejich osud zpečetěn. Zatímco Brno se může těšit na postup, Třebíčským sezona končí.

Body a sestava: Vrtal 22, Janků 12, Čermák 10, Černý D. 6, Janík 6, Sladký 6, Šárka 3, Diviš 2, Ferdan 2, Babák. Čtvrtiny: 20:17, 26:17, 22:21, 23:14.

Ostatní čtvrtfinálové výsledky – 1. zápasy: Tesla Brno - SAM Brno 73:86, Žďár nad Sázavou B – Husovice 70:83, Kyjov – Kroměříž 68:58, 2. zápasy: SAM Brno - Tesla Brno 79:46, postupuje SAM Brno. Husovice - Žďár nad Sázavou B 93:64, postupují Husovice. Kroměříž – Kyjov 84:77, postupuje Kyjov.

27.4.2017 VSTUP DO DISKUSE

V Třebíči lidé zájem o volby měli. Například do volebního okrsku číslo 18 voliči v sobotu přicházeli stejným tempem jako v pátek, kdy odvolilo 43 procent oprávněných voličů.
3

V Třebíči zájem o volby trvá

Výstava v Zahrádkářském domě ve Švabinského ulici.
22

OBRAZEM: Zahrádkáři pořádají velkou jubilejní výstavu

Volby ve Vladislavi: I občanský průkaz už jsme po rozpečetění urny našli

Vladislav – V městysi Vladislav za první hodinu parlamentních voleb přišlo volit skoro 10 procent ze 756 oprávněných voličů.

„Volím topku,“ prozradil vězeň a kuchař Mikuláš Horváth

Lesní Jakubov – Dovařil rajskou a plněnou vepřovou kapsu s opečenými bramborami. A pak už padesátiletý Mikuláš Horváth, „služebně“ nejstarší vězeň rapotické věznice, netrpělivě vyhlížel volební komisi, aby mohl do urny vhodit svůj hlasovací lístek.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.