TŘEBÍČ – ZNOJMO 85:46

Domácí byli od samotného začátku jasně lepším týmem a bez problému kráčeli za vítězstvím, které mohlo být ještě vyšší. Jenomže zápas postrádal větší kvalitu a Třebíčští přesnost při zakončení, a proto porazili neškodného soupeře „jen" o 39 bodů.

„Do utkání jsme vstoupili dobře a Znojmu nedali žádnou šanci. Soupeře jsme převyšovali ve všech herních činnostech a po poločase bylo rozhodnuto," shrnul třebíčský trenér Vladimír Smital.

Body a sestava TJ Třebíč: Jaromír Svoboda 20, Balko 13, Cejpek 12, Jančář 10, D. Černý 9, Čermák 7, Milota 6, Jan Svoboda 4, Špaček 4, R. Černý, Šárka, Vérosta. Čtvrtiny: 21:15, 14:11, 23:10, 27:10.

ZNOJMO – TŘEBÍČ 85:75

Hosté začali odvetu tragicky a už v 7. minutě prohrávali 2:21. Střelecká nemohoucnost Třebíče pokračovala a k tomu se ještě přidala děravá obrana. Svěřenci Vladimíra Smitala zabrali až postupem času a ve druhé čtvrtině začali manko umazávat. Po poločase svítil na ukazateli skóre stav 38:35 pro Znojmo.

Do třetí části nastoupili hostující hráči jako vyměnění a po přesnější defenzivě i střelbě vedli dokonce o 12 bodů. Jenomže další zlom nastal v poslední desetiminutovce, kdy Třebíč od zlepšené hry upustila a umožnila domácím utkání strhnout zpět na svou stranu.

„Ze začátku jsme hráli špatně, pak jsme se zlepšili, ztrátu smazali a dostali se do vedení. Jenomže ve čtvrté čtvrtině jsme vyhořeli. Ze začátku jsem ve vítězství nevěřil, ale ve třetí čtvrtce zase ano. Vypadalo to, že jsme zlomili odpor Znojma, ale v poslední čtvrtce jsme neuvěřitelně zklamali," hodnotí Smital.

Body a sestava TJ Třebíč: D. Černý 17, Janík 11, Jaromír Svoboda 11, Čermák 8, Špaček 7, Balko 6, Jančář 5, Cejpek 4, R. Černý 4, Milota 2, Gruber, Šárka. Čtvrtiny: 26:11, 12:24, 17:22, 30:18.