ŠLAPANICE – TŘEBÍČ 66:87 (13:19, 11:19, 18:18, 24:31)


Úvod zápasu lépe vyšel domácím, kteří se ujali vedení, ale radost jim vydržela pouhých pět minut. Poté otěže utkání převzali třebíčští hráči, kteří výrazně zlepšili obranu, a během chvilky otočili stav ve svůj prospěch.


Lídr soutěže už hostitelský tým prakticky k ničemu nepustil a po úvodní čtvrtině vedl o šest bodů. V průběhu druhé části svůj náskok navýšil o osm bodů.
Jen třetí dějství skončilo nerozhodně a v tom čtvrtém hráči Šlapanic fyzicky odpadli, toho hosté náležitě využili a v klidu si dokráčeli pro další vítězství.
„S výjimkou úvodních pěti minut, kdy jsme prohrávali, jsme zlepšili obranu a dokázali podat velmi solidní výkon. Podařilo se nám uhlídat podkošové hráče soupeře, a tak jsme měli utkání pod kontrolou,“ pochvaluje si třebíčský kouč Vladimír Smital.


Body Třebíče: P. Jančář 19, V. Jančář 19, Milota 14, Balko 9, Vyskočil 7, Čermák 6, Prodělal 5, Vérosta 4, Špaček 2, Kouklík 2.

BOSKOVICE – TŘEBÍČ 64:97 (18:26, 15:22, 19:21, 12:28)


Na boskovické palubovce se hrálo podobné utkání jako ve Šlapanicích. Třebíčským opět nevyšel vstup do utkání, kdy byli domácí lepší do páté minuty a vedli.


Poté však hosté zpřesnili obranu a rychlými protiútoky soupeře sráželi do kolen. Po první čtvrtině utkání hosté vedli o sedm bodů. Tento náskok ve druhé části dokázali o sedm bodů navýšit.


Nejvyrovnanější bylo třetí dějství, které Třebíčští vyhráli o pouhé dva body. Zato v poslední čtvrtině hostitelé fyzicky odpadli a lídr si doslova na boskovické palubovce dělal, co chtěl.


„Utkání mělo podobný průběh, jako to předešlé. Znovu nám nevyšlo prvních pět minut, kdy jsme prohrávali, ale pak jsme zlepšili obranu, výsledek otočili a vše měli pod kontrolou,“ mnul si ruce trenér Třebíče.


Body Třebíče: P. Jančář 33, Vyskočil 13, Čermák 12, V. Jančář 11, Vérosta 10, Milota 7, Špaček 6, Balko 3, Kouklík 2.