„Se současným umístěním jsem spokojen. Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, tak bych mu nevěřil,“ směje se trenér Třebíče Vladimír Smital.

„Je to oproti loňsku, kdy jsme se zachraňovali na poslední chvíli, vzestup,“ pokračuje třebíčský kouč, jehož kádr se z minulé sezony vůbec nezměnil.

Lídr soutěže svoji pouť na výsluní třetí nejvyšší soutěže začal třemi venkovními duely. Nový ročník vítězně odstartoval na půdě Husovic. „Tam jsme zahráli dobře. Vyšlo nám vše, na co jsme sáhli,“ vzpomíná třebíčský lodivod.

Jeho svěřenci na výbornou zvládli hned následující zápas na palubovce nebezpečného Uherského Brodu. „Podařilo se nám eliminovat jejich výškovou převahu a potom nám soupeř nestačil,“ vysvětluje šéf třebíčské lavičky, jehož hráči si stejným způsobem poradili i v Kroměříži.

Ve čtvrtém soutěžním utkání si Třebíčští zahráli doma, kde těsně přehráli Olomouc. „V prvním domácím zápase nás soupeř velice překvapil a na vítězství jsme se nadřeli,“ zvedl varovný prst třebíčský kouč. Pro první porážku si Třebíčští v šestém kole dojeli na palubovku Valašského Meziříčí. „Tam jsme ještě po třech čtvrtinách vedli, ale v závěrečné části přišel zlom. Dopouštěli jsme se faulů a soupeř, jenž měl výškovou převahu, nás trestal,“ posteskl si trenér Třebíče.

Jeho hráči se z první porážky museli rychle otřepat, neboť v následujícím duelu zajížděli na půdu nevyzpytatelného Nového Jičína. „Vloni jsme tam vedli, ale nakonec jsme to nezvládli v závěru. Tentokrát to mělo podobný průběh s výjimkou, že jsme ten závěr zvládli a dotáhli utkání do vítězného konce,“ mnul si ruce třebíčský lodivod.

Po pěti venkovních utkáních přišel domácí dvojzápas proti soupeřům ze Slezska, nazývaný „Severomoravský víkend“, který nakonec znamenal dvě vítězství a výstup na první příčku tabulky soutěže. „Více spoléháme, že zvítězíme proti Ostravě, ale když se to povede i s Opavou, bude to super,“ tehdy prohlásil před zápasy třebíčský kouč.

Jeho svěřenci sidle předpokladu s Ostravou poradili a proti opavskému „béčku“ mohli jen získat. „Na Ostravu jsme si doma věřili. Jen jsme nevěděli, s čím přijede rezerva Opavy. Ta byla podle předpokladu silná, ale my jsme ji přehráli a zaslouženě vyhráli,“ byl spokojen po všech stránkách šéf třebíčské lavičky.

Třebíčští už jako nový lídr soutěže zajížděli k venkovnímu dvojutkání, kdy nejprve zvítězili ve Šlapanicích. „Nevyšel nám úvod zápasu, ale pak jsme se zlepšili a po zbytek utkání jsme měli hru pod kontrolou,“ pochvaloval si třebíčský lodivod.

Vedoucí celek druhé ligy si i poté podobným stylem splnil roli favorita na palubovce Boskovic. „V poslední části soupeř fyzicky odpadl a my si dělali, co jsme chtěli,“ zalovil v paměti třebíčský kouč.

Do vánoční pauzy Třebíčští sehráli ještě dvojduel proti Žabovřeskám. Nejprve doma otočili stav ve svůj prospěch až v závěrečných šesti minutách, kdy smazali čtrnáctibodové manko. Poté si oba soupeři vyměnili pořadatelství. Odveta se Třebíči vůbec nevydařila, a tak utrpěla druhou porážku v sezoně.

Přesto však basketbalisté TJ Třebíč minimálně do 17. ledna, kdy sezona pokračuje 13. kolem, setrvají na prvním místě tabulky.

Jaké jsou cíle pro druhou polovinu sezony? „Chceme především pokračovat ve stejných výkonech, doma oplatit porážku Valašskému Meziříčí. Také bychom byli rádi, kdyby se nám vyhýbala zranění, kdybychom měli pohodovou sezonu a drželi se v horních patrech tabulky,“ prozrazuje cíle trenér vedoucího mužstva soutěže.