Blíže ke kýženému úspěchu měl Smitalův tým v zápase 14. kola skupiny C proti Podolí. Ovšem domácí, když ve čtvrté čtvrtině vyrovnali, soupeř se ihned ujal vedení znovu a těsný náskok poté uhájil.

„Byli jsme blízko vítězství, ale nepodařilo se. Málo kdy se sejdeme na tréninku v deseti, abychom si zahráli pět na pět a to se při zápasech všechno projevuje. Nemáme natrénováno, z toho pramení neproměňování jednoduchých košů i chyby v rozehrávce," smutnil třebíčský trenér Vladimír Smital.

TŘEBÍČ - ŠLAPANICE 54:91

Domácí se snažili bojovat, ale soupeř od začátku prokazoval své kvality. Hosté tak po prvním poločase vedli o deset bodů.

„Bylo vidět, že jsou v tabulce druzí. Mančaft mají vyrovnaný a po celý zápas vedli, i když ze začátku to bylo těsně o dva body a první čtvrtku vyhráli o čtyři. Po druhé čtvrtině jsme prohrávali o deset bodů, ale do té doby to byl vyrovnaný zápas," komentuje třebíčský kouč.

Jeho svěřenci dokázali zabrat a přiblížit se soupeři na dostřel. Jenomže pak zaúřadovaly Šlapanice a opět zvýšily.

„Bohužel, když jsme je dotáhli na pár bodů, tak přišel nějaký čtyřminutový výpadek, kdy jsme dostali deset bodů po sobě. Pak jsme to zase stáhli na šest bodů a znovu přišla slabá dvouminutovka. Když jsme ve druhé čtvrtce vedli o dva body, tak jsme hned dostali tři trojky za sebou," posteskl si trenér Třebíče.

Jeho svěřenci ve druhé polovině střetnutí ztratili naději na solidní výsledek. Jihomoravané šli do trháku a vítězství si vzít nenechali.

„Byla to taková nesoustředěnost. Ve třetí čtvrtině nám soupeř utekl na rozdíl dvaceti bodů a pak se utkání už jen dohrávalo," uzavřel hodnocení šéf třebíčské střídačky.

Body a sestava TJ Třebíč: Čermák 7, P. Jančář 17, R. Černý, D. Černý, Milota 2, V. Jančář 10, Špaček 9, Balko 2, Janků 7. Čtvrtiny: 16:20, 16:22, 12:22, 10:27.

TŘEBÍČ - PODOLÍ 81:84

Ve druhém domácím klání Třebíčští opět sahali po dobrém výsledku, ba dokonce i po prvním vítězství sezony.

„Tady to bylo něco podobného, soupeř od začátku vedl. Po poločase jsme prohrávali o dvanáct bodů, ale zápas byl pořád vyrovnaný," má jasno třebíčský lodivod.

Zejména ve druhé polovině utkání zahájili jeho svěřenci stíhací jízdu. Domácí v závěrečném dějství dokonce srovnali na 79:79, ale pak přišlo několik faulů a hosté se opět ujali vedení.

„Ve třetí čtvrtině jsme zabrali, kluci se snažili a i když soupeř měl pořád deset bodů náskok, tak nic nevzdávali. Začala se nám také trošku více dařit střelba a v závěru se nám podařilo i vyrovnat. Bohužel jsme to nedovedli do vítězného konce," litoval třebíčský kormidelník.

Domácí celek doplatil také na nepřesnosti v rozehrávce a střelbě.

„Soupeř měl v prvním poločase i ve třetí čtvrtině poměrně vysoké procento střelby za dva body, a to u nás bylo hodně špatné," vysvětluje šéf třebíčské lavičky.

Body a sestava TJ Třebíč: Čermák 2, P. Jančář 27, Milota 20, V. Jančář 7, Špaček 13, Balko 9, Janků 3. Čtvrtiny: 19:28, 17:20, 23.22, 22:14.