Boj o postup do play-off sice ještě není úplně ztracený, nicméně bude už velmi těžký. Šance po třech porážkách v řadě je malá. V Blansku byl důležitou osobou Dominik Doležal. Připsal si tři hity a jeden doběh (ve třetí směně) a Nuclears i díky výbornému výkonu nadhazovače Lukáše Hloucha vedli až do osmé směny 1:0. V ní se na kopec postavil právě Doležal, ale pod umělými světly tlaku Olympie neodolal. Domácí tým vyhrál nakonec 2:1.

Před Nuclears tak stál takřka beznadějný úkol. Uzmout Arrows aspoň jednu výhru. „Dobře jsme věděli, že k postupu do šestky nám musí pomoci nějaká výhra se silným soupeřem,“ říká trenér Jan Urbánek.

Ostrava postavila na nadhoz reprezentanta Ondřeje Sartoriu, který odházel kompletní zápas. Nuclears povolil pouze čtyři odpaly, ale domácí tým dlouho držel krok. David Mergans povolil favoritovi jeden doběh, favorit se prosadil až proti střídajícímu mladíkovi Lukáši Pacalovi.

V odvetě se Arrows nadřeli ještě více. Body přinesly jen dvě směny. V té třetí se Třebíč díky doběhům Kadrnožky a Křivánka ujala vedení 2:1. Na kopci pak řádil Michal Pruša a rodila se senzace. Tu Ostrava zamítla třemi body v osmé směně proti nadhozu Martina Mazury. Jeden z doběhů zaznamenal třebíčský odchovanec Radim Novotný. „Máme mladý tým, scházejí nám zkušenosti. Potřebujeme se více prosadit na pálce,“ opakuje trenér Urbánek.

Už dnes se v dohrávce utkají Nuclears proti Technice Brno (17.30), zítra vyzvou k odvetě Olympii Blansko (17.00).