Před plnými tribunami odstartoval hned v první směně Matěj Hejma odpalem za plot bodové dostihy. Dlouhou dobu přitom Nuclears drželi se svým slavným soupeřem krok. Když pak v páté směně dostala čerstvá posila Třebíče, Američan Taylor McKnight, homerunem domácí do vedení, diváci málem zbořili tribunu.

V závěru utkání ale Eagles dokázali, že chtějí bojovat o nejvyšší příčky Extraligy a nováčka soutěže nakonec přehráli 10:19. „V Třebíči se mi s mladým týmem hraje skvěle a cítím se ve výborné formě,“ zhodnotil své vystoupení McKnight. Na dotaz, kolika odpalů za plot se diváci v této sezoně Na Hvězdě od něj mohou dočkat, odpověděl, že je to složité. Hřiště v Třebíči je prý oproti australským, kde působil, delší a je velmi překvapen vysokou kvalitou nadhazovačů v české Extralize.

Úvodní zápas Na Hvězdě přinesl zcela ojedinělou podívanou, během které padly čtyři homeruny a hráči na obou stranách se postarali celkem o dvacet devět doběhů. Ve druhém kole nejvyšší soutěže pak Nuclears narazili před domácím publikem na Techniku Brno. A tento zápas se proměnil v parádní souboj dvou výborných amerických nadhazovačů.

Za domácí Nuclears se na kopec poprvé postavil téměř dvoumetrový levoruký Američan Devon Barker a hned ukázal, že bude dělat pálkařům v nejvyšší české soutěži velké problémy.

Technika Brno ale vyrukovala se stejnou zbraní a jejich mohutný americký nadhazovač Peter Gehle se stal hvězdou zápasu a rozhodujícím faktorem v jinak velmi vyrovnaném utkání.

Zámořský baseballista totiž dominoval nejen na nadhozu, kde hráčům Třebíče nadělil celkem 13 strikeoutů a umožnil jen čtyři hity, ale dokázal se prosadit proti svému krajanovi i v útoku. Ze čtyř startů na pálce si připsal tři odpaly, z toho jeden dvoumetový, a dokázal stáhnout dva doběhy. I díky tomu Technika vyhrála 0:3.

Proti Olympii Blansko si Třebíč připsala historicky první vítězství v Extralize, když dokázala zvítězit na jeho hřišti 4:0. Naděje si dělali hráči Nuclears i pro odvetu, jenže na obsazených metách nechali minimálně třináct doběhů, které nedokázali dalšími odpaly stáhnout. Když pak přidali i pár chyb v obraně, z vítězství 1:6 se radoval soupeř. Oba nováčci soutěže si tak na vítězství před domácím publikem musí ještě počkat.

Po měsíčním účinkování Třebíče v Extralize se jasně ukazuje, že mladý tým Nuclears do nejvyšší soutěže jednoznačně patří. A co je ještě důležitější, že se diváci, kteří dorazí na stadion, mají vždy na co dívat, i když jejich tým zrovna nevyhrává. To potvrdil také duel s jedním z favoritů letošního ročníku z Arrows Ostrava. Severomoravané si odvezli z Vysočiny vysokou výhru 10:0, ale o průběhu utkání více vypovídá hodnocení hrajícího trenéra Ostravy a dlouholetého reprezentanta Aleše Navrátila. „Nenechme se zmást jednoznačným výsledkem, museli jsme být pozorní a trpěliví celý zápas. Domácí nám nic nedali zadarmo a jsem přesvědčen, že v soutěži i jako nováčci mohou ještě překvapit,“ nešetřil komplimenty na adresu Nuclears Navrátil.

Optimisticky vidí další souboje v Extralize i trenér Třebíče Jan Gregor. „Zápas od zápasu se lepšíme a máme stále víc kontaktů na pálce,“ konstatoval Gregor.

Jediný zástupce Vysočiny mezi baseballovou elitou hostí Na Hvězdě v Třebíči nejlepší extraligové hráče týden!