Pokud si svěřenci Pavla Jozka chtěli zachovat šance na postup do Extraligy, museli bezpodmínečně vyhrát oba zápasy. Po pěti směnách ale už prohrávali 1:8, když se pálkařům soupeře začalo dařit odpalovat nadhozy venezuelce Roldana ve službách Nuclears. Zahraniční posilu na kopci pak vystřídal teprve šestnáctiletý odchovanec Třebíče Lukáš Hlouch a společně s týmovou obranou se mu podařilo zastavit rozjetý útok Pražanů.

Po bezbodové šesté směně se domácí dvěma doběhy v následujícím inningu začali znovu nadechovat a v osmé směně dokázali pěti dalšími body vyrovnat na 8:8. Klíčový byl začátek poslední směny, ve kterém Nuclears nedovolili protivníkovi skórovat a v dohrávce pak dokonali neuvěřitelný obrat vítězným doběhem.

Oživenou naději pak Třebíč v odvetě potvrdila jasným vítězstvím 15:5, kdy se na nadhozu představili za Nuclears Michal Pruša a Dominik Doležal. Na pálce se v obou zápasech dařilo hlavně mladíkům, kterým zdatně sekundoval nejstarší hráč Třebíče Jan Urbánek. Hned pětice pálkařů z Vysočiny si připsala do statistik překonání padesátiprocentní úspěšnosti.

Třebíč sice proti SaBaTu udělala důležitý krok na cestě do vytoužené Extraligy, ale stále nemá nic jisté. V nadstavbové části soutěže ji čekají už jen dva zápasy s Olympií Blansko. Pokud chce tým z Vysočiny s jistotou postoupit, musí oba vyhrát.
Nejdříve se oba celky představí v pátek na půdě Blanska. Odvetu a zároveň poslední utkání mužů Nuclears v sezoně přivítá v sobotu Na Hvězdě. Utkání, v němž se může rozhodnout o historickém postupu Nuclears mezi elitu, začíná v 16 hodin.