V derby baseballové extraligy byly karty jasně rozdány, ve všech případech měli trumfy podstatně silnější brněnští Hroši. Nuclears tak museli vzít zavděk aspoň postupem do třetího kola Českého poháru. Ani to však nebylo jednoduché.

S brněnským týmem Třebíč od začátku ztrácela. Během prvního duelu držel třebíčské pálkaře zkrátka především americký nadhazovač Kenneth McDowall, který jim za šest směn nadělil čtrnáct strikeoutů. V útoku se za Nuclears prosazovali více jen Američan Taylor McKnight a Jiří Novotný. Stačilo to však jen na korekci výsledku na 2:8. V odvetě pak dlouho favorita držel na distanc nadhazovač Michal Pruša. Hroši se ale ujali vedení 6:0, Nucleras si v závěrečném inningu připsali jen jeden bod, a tak duel skončil 6:1.

V areálu Na Hvězdě se pak hrálo v neděli, páteční zápas byl totiž kvůli nepřízni počasí odsunut. Brněnští pálkaři dostávali extraligového nováčka pod tlak a trpělivou hrou navýšili skóre až na konečných 7:0.

V pondělí si Nuclears trochu spravili chuť, když v Českém poháru vyhráli nad pražskými Old Boys vysoko 15:3. Po špatném začátku Třebíč otočila zápas ve třetí směně na 6:3, a pak už o vítězi nebylo pochyb.

„Old Boys je velice zkušený tým složený z bývalých hráčů extraligy a my jsme přijeli do Prahy velice oslabeni.“ podotkl trenér Nuclears Jan Gregor.

Jeho svěřenci museli nastoupit během tří dnů ke čtyřem zápasům. „V extraligovém trojutkání jsme přišli o několik hráčů, kteří se zranili. Další pak hned po víkendu maturují a škola má samozřejmě přednost. Naštěstí se nám ale po nevýrazném úvodu začalo dařit na pálce, kde se prosazovali hlavně Kamil Pejchal a Wesley Judish,“ uvedl k úspěšnému vystoupení Gregor. Nuclears v Praze vyhráli 15:3 a můžou se tak těšit na třetí pohárové kolo.