První zápasy proti Wolfs Domažlice začíná ve 13.00 a odveta je na programu o tři hodiny později. Hlavní trenér třebíčského týmu Pavel Jozek má letos jasný cíl, a to postup do Extraligy.

Diváci se tak mohou těšit i na zajímavé posily. Už o tomto víkendu by měl dres Nuclears obléct dlouholetý reprezentant a známá osobnost českého baseballu Michal Břeň přezdívaný Smajli.

Na hřišti bude především v roli catchera, objevit se ale může v sestavě také jako suplující pálkař či hráč v zadním poli.

Těsně před zahajovacím utkáním přiletí i první zámořská posila. Pětadvacetiletý Braden Lee z americké Minnesoty by měl být oporou hlavně na nadhozu. Zkušenosti má už i z evropských soutěží, protože loni hostoval v německé lize.

Ostatní jména zatím klub neodtajnil, ale diváci by se měli na co těšit. V kuloárech se šušká nejen o hráčích z baseballových zemí na dvou dalších kontinentech, ale také třeba o zahraničním účastníkovi loňského mistrovství Evropy hráčů do 21 let.

Tento šampionát hostil o letních prázdninách právě zmodernizovaný stadion v Třebíči Na Hvězdě.

Kromě trenéra mají v letošní ČML vysoké ambice i samotní hráči. „Od nové sezony očekávám jedinou věc – postup do extraligy, který je také největší motivací," říká nová akvizice třebíčských Nuclears a bývalý baseballový reprezentant Michal Břeň.

A jak chce k postupu sám přispět? „Mým osobním cílem je být nejlepší a stát se nejužitečnějším hráčem play-off," řekl rezolutně své plány pro třebíčské působení muž přezdívaný Smajli.