Účastníci těchto kempů si mohou zatrénovat s americkým koučem.


Kemp totiž povede Envoy coach Major League Baseball (MLB) Andy Berglund, kterému budou asistovat čeští trenéři.


První kemp zahajuje v pondělí devatenáctého července a je určen pro věkové kategorie přípravek do osmi let a pro žáky od devíti do dvanácti let.


Pro žáky a kadety ve věku jedenáct až šestnáct let a pro dívky a ženy od dvanácti let je určen kemp druhý, který zahajuje šestadvacátého července. Více informací naleznete na internetových stránkách klubu.


Staví nové hřiště


Kromě starostí o zdárný průběh kempu zažili v Třebíči začátkem týdne i slavnou událost. Pondělí dvanáctého července se totiž stalo významným datem historie třebíčských Nuclears. Za účastí řady sportovních i politických celebrit zde proběhlo zahájení výstavby nového baseballového hřiště se sociálním zázemím.


Celá akce je rozdělena na dvě části: výstavbu hřiště a veřejně přístupné sportoviště. „První část akce musí být realizována do patnáctého listopadu, včetně kolaudace,“ prozradil předseda klubu Třebíč Nuclears Jan Urbánek.

KDO JE ANDY BERGLUNG

Andy Berglund se narodil v Severní Dakotě.
Na střední škole se zapsal do baseballového povědomí svou vynikající hrou jako nadhazovač a střední polař za tým Valley City Post 60, kde zastával také post kapitána.
Po ukončení univerzity v Minnesotě hrál pět let v nejvyšších soutěžích v Evropě a západní Austrálii.
V Evropě působil čtyři roky jako koordinátor pro MLBI (Major League Baseball International), pomáhal s rozvojem mládežnického baseballu v Anglii, Německu, Švédsku.´
V USA byl v roce 2005 hlavním instruktorem na Baseball & Soft ball Academy v Louisianě a od roku 2008 je hlavním trenérem týmu Sage Hill Lightning v Newport Beach, Kalifornii, za což byl odměněn v roce 2008 cenou Coach of the Year.
Jako hráč a trenér působil v roce 2008 ve Švédsku, kde získal titul švédského mistra, v loňském roce byl asistentem týmu Švédska, které se účastnilo MS. Kromě Švédska pomáhá také národním týmům juniorů a seniorů Německa a Velké Británie.
Jako Envoy coach pracoval v Evropě poprvé vloni v Německu.