Letos si zatím vedou lépe třebíčští muži, kteří jdou do finále I. ligy z pátého místa. Posun na lepší umístění není po nadcházejícím závěrečném mítinku reálný, pátá Třebíč získala zatím jedenáct bodů, čtvrtý USK Praha má bodů šestnáct. Atleti Spartaku tak budou hájit umístění před šestým TRIATLETEM Karlovy Vary, který zaostává o dva body. „Naším cílem je udržet páté místo,“ potvrdil vedoucí třebíčského prvoligového družstva Jiří Kliner.

Určitě bude chybět juniorský reprezentant Ondřej Veselý, který získal stipendium na Harvardské univerzitě a už odcestoval do zámoří. Otazníky na počátku týdne visely nad starty Michala Krátkého a Ondřeje Loupala, jinak by mělo být družstvo kompletní.

Ženy pacovského Slavoje půjdou do závěrečných závodů ze sedmého místa, pokud se jim závody povedou, mohly by si polepšit až na pátou příčku. Na pátý Spartak Praha 4 a šestou Lokomotivu Beroun ztrácejí pouhý bod.

Slavoj se bude ale muset obejít bez své nejlepší závodnice, Dorota Skřivanová právě v těchto dnech závodí na kontinentálním šampionátu v Mnichově. „Kromě Doroty Skřivanové nám bude určitě chybět i Petra Kotlíková, do Prahy pojedeme oslabení,“ řekl k předpokládanému složení družstva předseda pacovského atletického klubu Pavel Zajíc.

Cíl je jasný. Polepšit si na šestou příčku a vyhnout se baráži o prvoligovou příslušnost v příští sezoně. Do baráže půjdou po skončení prvoligové sezony družstva na sedmé a osmé příčce.

V roce 2021 obsadili muži Spartaku Třebíč i ženy Slavoje Pacov v základní části I. ligy shodně druhá místa. Pro oba kluby to byly historické úspěchy, sezonu tehdy završily účastí v extraligové baráži.