Pozadu nemůže zůstat ani Třebíč, bašta atletiky na Vysočině. „O této akci jsme jednali, ještě když opatření vlády nebyla rozvolněná,“ přiznal předseda třebíčského Spartaku Josef Vomela.

První červnové pondělí zaštiťuje atletický svaz. „Na kladenském stadionu Sletiště se zúčastní mítinku řada českých reprezentantů. Cílem svazu ale je, aby se na dalších stadionech uskutečnily závody nejen pro dospělé, ale také pro děti a mládež různých věkových kategorií. Všechno bude v souladu s opatřeními vlády,“ tvrdí v prohlášení předseda českého svazu Libor Varhaník.

Fotbalové utkání krajského přeboru mezi TJ Sapeli Polná a TJ Sokol Šebkovice.
Skončily první tréninkové bloky, trenéři jsou vesměs spokojení

Na třebíčském stadionu začne mítink s úderem třetí hodiny odpolední trojbojem mladších žáků, postupně přijdou na řadu i další kategorie.

Omezený počet závodníků bude závodit v omezeném počtu disciplín. „My jsme vypsali závody ve sprintu (60 a 100 metrů – pozn. autora) v dálce a hodu oštěpem,“ prozrazuje Vomela.

Kolínský Patrik Mašín (v bílém) před táborským brankářem Dominikem Šorfem, přihlíží Radim Heřman.
První liga se rozšíří. Vrchlabí, Kolín i Šumperk nabídku účasti přijaly

Snaha třebíčského oddílu bude podpořena i dalšími oddíly. V Kraji Vysočina se do akce Spolu na startu zapojí dále Atletika Jihlava, TJ Slavoj Banes Pacov, TJ Nové Město na Moravě, TJ Jiskra Havlíčkův Brod, TJ Jiskra Humpolec, Atletika Jaroměřice nad Rokytnou, SK Žirovnice.

Svoji účast na akci zvažují TJ Sokol Velké Meziříčí a Atletika Jemnice. Ještě před tím se v Třebíči uskuteční ve čtvrtek Vrhačský trojboj a o dva dny později Zahajovací závody.