„S loňskou sezonou jsme byli spokojeni, chtěli bychom na ni navázat. Sice odešel do ostravských Arrows Radim Novotný, ale získali jsme dav Američany: Derrona Davise a a Reece Greena,“ uvedl start do sezony třebíčský kouč Jan Gregor.
První duel v Boskovicích skončil exhibicí Třebíče, i když tomu úvod vůbec nenasvědčoval. V prvních šesti směnách nadhazovači toho moc pálkařům nedovolili, všechno se ale zlomilo v té sedmé. Nuclears obsadili všechny tři mety, první bod získali po volném odpalu a po následné chybě Blanska v zadním poli získali další tři body. Olympia pak snížila, ale v devátém inningu přišel další nápor hostí a konečný výsledek 9:3.

V sobotní odvetě v areálu Na Hvězdě se pak úvod zápasu nesl v duchu americko-japonské bitvy. V dresu Blanska to byla japonská dvojice Yasuda, Ue, na třebíčské straně pak Viera s Cameronem. V první směně tahal za kratší konec nadhazovač Viera, ale dvěma strike-outy pak nedovolil Blansku plně obsazené mety přetavit v bod.

Ve čtvrté směně pak David Cameron přes dvě mety doběhl těsně pro bod a hned v té další mladíček Křivánek „ukradl“ domácí metu Uemu. Po změně nadhazovačů (Veru vystřídal Lukáš Hlouch) Olympia dvakrát obsadila první tři mety, ale nebodovala. Cesta ke druhému vítězství pro Třebíč tak byla volná.

Nucleras o víkendu čekají dva zápasy v domácím prostředí, v sobotu budou od 13.00 a 16.00 hostit brněnskou Techniku, která je zatím se čtyřmi porážkami poslední.