Místa na tribunách vyjdou od 140 korun ve všední dny až po dvounásobek v neděli. K dispozici jsou, nejen pro pozvané hosty, také vstupenky s označením VIP v ceně od 1840 korun. Ty zahrnují posezení na tribuně C a opakovaný vstup do VIP stanu s komfortním vybavením a rovněž s občerstvením. „Jsem velký fanoušek biatlonu a podívanou si určitě nenechám ujít. To bych byl sám proti sobě,“ nechal se slyšet Jiří Pelikán ze Žďáru.

Novinkou ze strany organizátorů sportovní akce je zázemí pro diváky – stan s občerstvením a hudební produkcí. Ten měl být původně umístěn pod sjezdovkou, ale nakonec jej zájemci naleznou v blízkosti hotelu Ski. Vstup do něho je zdarma. Stejně jako do samotného areálu závodů nebo ke tratím. Placené vstupné je pouze do akreditované zóny - na tribuny a jejich nejbližší okolí.

„Během závodů bude ulice Vlachovická uzavřena a povolen bude vjezd jen pro akreditované účastníky. Dopravu do areálu zajistí kyvadlová doprava z Nového Města, která doveze návštěvníky k vrátnici firmy Medin. Odtud půjdou po cyklostezce až do areálu,“ řekl vedoucí obvodního oddělení Policie České republiky v Novém Městě na Moravě Libor Černý.