Ve čtvrté podniku mistrovství České republiky ve sprintrallye se nakonec radoval Jaroslav Orsák, který o 1,6 sekundy porazil Pavla Valouška.

Vítěz se tak dostal do vedení v průběžném pořadí, kde vystřídal Josefa Petáka. Ten totiž soutěž nedokončil, osudnou se mu stala hned třetí rychlostní zkouška (druhá měřená), z níž musel kvůli technickým problémům odstoupit.

Závod poznamenalo deštivé počasí, na které některé posádky doplatily. Z bezpečnostních důvodů byl zrušen hned první test (kvůli špatně zaparkovanému vozidlu).

„Snažili jsme se jet hlavně takticky. Když odstoupil Pepa, tak bylo pro nás důležité závod dokončit, a dostat se tak do průběžného vedení. Pocity jsou o to lepší, protože se nám povedlo i vyhrát,“ oddechl si šťastný vítěz.

O vítězství se však posádka Orsák, Vajík musela strachovat až do konce. Valouška s Hrůzou porazila o nicotných 16 desetin. „O vítězství jsme přišli v sedmém testu. Bohužel jsme probrzdili jednu odbočku, a to nás stálo hodně,“ povzdechl si Pavel Valoušek.

Pro překvapivé třetí místo si dojel Roman Odložilík, který se v úvodu potýkal s nevhodně zvoleným obutím kol. Skvěle si počínal exjezdec formule 1 Tomáš Enge, se zemním plynem poháněným lancerem vybojoval čtvrté místo. „Byl to velmi těžký závod, ale vodu na trati jsme si užili. Mám velkou radost, že naše plynové mitsubishi jelo skvěle. Ani my jsme neudělali žádnou větší chybu. Vyhráli jsme třídu S2, kde startovaly i čtyři auta WRC, takže velká spokojenost,“ zářil Enge v cíli.

AutoCont MČR ve sprintrally 2009 pokračuje za tři týdny závodem Rallye Krkonoše.