VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Politici z Vysočiny jeli diskuzním Deník-Busem

Začátek v 13.10.2017 v 12:00

V pátek 13. října od 12 hodin představil Deník v netradiční diskusi politiky z regionálních kandidátek politických stran a hnutí v Kraji Vysočina, které mají šanci se dostat v říjnových volbách nad hranici pěti procent voličských hlasů.

 

Online přenos skončil, děkujeme za pozornost.

13.58

Zástupci politických stran, které mají největší šanci dostat se za Vysočinu do sněmovny, slíbili starostovi Brzkova změny v horním zákoně i zapojení obcí do rozhodování o těžbě. Ten jim naopak slíbil, že jim to bude připomínat. Do Brzkova nedorazil pouze Jiří Běhounek (ČSSD), který musel předčasně autobus opustit kvůli jiným povinostem.

Stanovisko obyvatel Brzkova k zamýšlené těžbě uranu.

8188106
13.40

Hovoří se o těžbě uranu v Brzkově se starostou obce Alešem Bořilem. Chce vědět, zda se u obce v budoucnu bude těžit. Důlní činnost si nepřeje.

Přijeli jsme do Brzkova.

Focení v Rytířsku.

8188017

Proč je drahá voda v našem regionu, když jsme u jejích zdrojů? Co se s tím dá politicky dělat?

Jaroslav Faltýnek (ANO): Vytvořme úřad, který by reguloval cenu vody.

Pavel Kováčik (KSČM): Je potřeba se podívat, kam plynou zisky z vody. Máme též myšlenku regulátora ceny vody, může to dělat odbor na ministerstvu zemědělství.

13.04

Diskutuje se o dostavbě Dukovan. Proti není nikdo.

Jiří Běhounek (ČSSD): „Jednoznačně!“

Josef Mladý (TOP 09) : „Jednoznačně jsme pro. Energetická potřeba tady v budoucnu bude. Považujeme ji za čistou energii.“

Jaroslav Faltýnek (ANO): „Uhlí jde do útlumu a větrníky a bioplynkami ho nenahradíme. Chceme v následujícím volebním období rozhodnout o dostavbě.“

Pavel Kováčik (KSČM): „I když nebudeme ve vládě, tak budeme prosazovat, aby rozhodnutí o dostavbě Dukovan bylo učiněno rychle.“

12.44

Měly by být zavedeny sankce pro lidi, kteří netřídí odpad? Proti je ODS a KSČM. "Jak to chcete kontrolovat? Dokud k tomu nejsou podmínky, tak to nemůžeme sankcionovat," míní Pavel Kováčik (KSČM).

12.39

Zrušili byste zákaz kouření v restauraci? Nezrušili by ho jen zástupci stran vládní koalice.

12.37

Omezili byste pracovní týden na 4 dny? Pro není nikdo.

Politici odpovídají na otázky Deníku v hotelu Rytířsko.

8187796

Zakázali byste hlučnou práci v neděli? Ano, říkají Josef Klement (KDÚ-ČSL) a Pavel Kováčik (KSČM)

12.35

Obnovili byste základní vojenskou službu? Pro: SPD, KSČM a Realisté.

Měla by být prostituce legalizována a měl by být nad ní dohled? Martin Lank (Realisté) si myslí, že ano. 

Na cestě do Rytířska na Jihlavsku.

8187776

Měla by se rozšířit Jaderná elektrárna Dukovany? Všichni souhlasí!

12.32

Omezili byste imunitu poslanců? "Klidně se může zrušit. Stejně žádná není," říká Pavel Kováčik, KSČM.

12.25

Souhlasíte, aby v Česku vzniklo jaderné úložiště? Všichni jsou pro.

Otázka ze zdravotnictví: Mají lidé za recepty platit poplatky? Všichni jsou proti.
  • 1 2

Diskuse

Josef Zelený: Přeji dobrý den všem. Co by se mělo udělat, aby se lidé z Českomoravské vrchoviny nestěhovali jinam za prací, hlavně vysokoškoláci? Problém je s prací, protože stav veřejné dopravy tady je špatný a autem každý rok dojíždět jinam do práce s vyšší mzdou je nákladné.
13.10.2017,08:47

Ota Suk: Dobrý den, jak se stavíte k myšlence vytvoření integrovaného dopravního systému (IDS) pro celou Českou republiku? V Bavorsku, které má velikost jako Česká republika, mají jeden společný IDS. Proč se vymýšlí nový IDS pro kraj nazvaný Veřejná doprava Vysočiny, když v sousedním kraji funguje perfektní IDS Jihomoravského kraje? To by nešlo se domluvit a IDS Jihomoravského kraje rozšít i na Vysočinu? Podobně postupují i jinde, jako že se například připravuje společný IDS pro Prahu a Středočeský kraj.
12.10.2017,15:36

V diskusi je celkem 2 příspěvky, poslední byl vložen 07.02.2018,15:39 vstup do diskuse

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT