„Komisař ze Služby kriminální policie a vyšetřování v Třebíči 2. prosince odvolal celostátní pátrání po pohřešovaném jednačtyřicetiletém muži,” sdělila třebíčská policejní mluvčí Marcela Lavická.

Podle zjištění Deníku byl Vodák celou dobu na jednom místě. Přežíval tam při sklence alkoholu, bez dokladů. Ale platil. Když majitelům penzionu došla trpělivost a nemohli se už na jeho situaci dívat, našli v jeho věcech kontakt na bratra a zavolali mu. Ten si pro něj přijel, ale protože Vodák prý není v optimálním stavu, odvezl jej do Baťovy nemocnice ve Zlíně, kde zůstává v péči lékařů.

Dva dopisy na rozloučenou

To potvrdila mluvčí nemocnice Karla Havlíková: „Ano, pacienta toho jména u nás od 1. prosince hospitalizujeme, ovšem na kterém oddělení a v jakém stavu je, nemohu komentovat, musela bych mít svolení jeho nebo jeho rodiny, a to nemám.” Vodák bez udání důvodu zmizel 11. července. Zanechal po sobě dva dopisy na rozloučenou, v nichž sdělil, že „jeho mrtvolu nikdy nenajdou”, a finanční obnos pro dceru. Z lidí, kteří ho znají, nikdo nevěřil, že by si sáhl na život. Začaly se množit spekulace, kde může být. Mluvilo se o severní Moravě, Norsku a Kubě.

V den zmizení zanechal na parkovišti u třebíčské nemocnice odemčené auto, naobědval se v restauraci U Kopečků naproti vlakovému nádraží, kde ještě v klidu podebatoval se svým známým. V poledne toho dne beze stopy zmizel. To nejvíc zkomplikovalo situaci jeho zaměstnancům, kteří zůstali bez dokladů potřebných pro hledání nového zaměstnání, doslova viseli ve vzduchoprázdnu. Dnes už všichni z nich mají nové zaměstnání. Firma Vodak Print zůstala zapečetěná, od konce srpna je v insolvenci. To bude jeden z problémů, které bude Libor Vodák řešit.

„Jsme rádi, že je Libor živý a že se brzy vrátí, už si na něj dáváme frťana,” přivítali s velkou radostí dobrou zprávu jeho známí, se kterými se v minulosti potkával v hospůdce u Wajgnerů v Třebíči.