Dne 17. července 2006 narazil krátce po deváté hodině ranní na dálnici D1 u Velkého Meziříčí s kamionem do před ním stojícího osobního vozu Škoda Favorit s přívěsem.

„V něm na místě zemřel dvacetiletý mladík, jeho patnáctiletý bratr a dvacetiletá dívka, přítelkyně řidiče ze zdemolovaného vozu, který byl při nehodě těžce zraněn,“ připomněl tragickou událost kriminalista ze Žďáru nad Sázavou Ladislav Kubík.

Řidič se plně nevěnoval řízení

A jak k havárii došlo? „Šofér kamionu se zřejmě plně nevěnoval řízení. Nevšiml si tak, že před ním zastavují auta, která sjížděla do jednoho jízdního pruhu kvůli uzavírce. Narazil do osobního vozu, který natlačil na další kamion. Ten vrazil následně do nákladního a osobního auta,“ popsal červencovou tragédii žďárský kriminalista Ladislav Kubík. Odklízení následků havárie trvalo tehdy celý den. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony.

„Na dálnici je hodně lidí, je čas dovolených,“ řekl tehdy k situaci policista z dálničního oddělení.
Rozsudek žďárského soudu – nepodmíněný trest v odnětí svobody v trvání dvou let a zákaz řízení motorových vozidel po dobu pěti let - není zatím pravomocný.
„Stejně jako obviněný jsem si ponechal lhůtu na odvolání,“ uvedl státní zástupce Martin Černý.