Vysočinské silnice byly a stále jsou od časného rána sjízdné pouze s mimořádně zvýšenou opatrností. Zatím nemusela být uzavřena žádná silnice. Od půl šesté ráno do půl čtvrté odpoledne v Kraji Vysočina policisté přijali oznámení o 39 dopravních nehodách, při kterých bylo pět lidí lehce zraněno. Operační důstojníci integrovaného operačního střediska přijali dalších 22 oznámení od řidičů, kteří si stěžovali na nesjízdné silnice," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. Na silnicích i nyní leží mokrý sníh, který přimrzá, místy se stále tvoří  závěje a sněhové jazyky. Řidiči by proto neměli dnes vůbec vyjíždět, pokud to není nezbytně nutné. Krajští silničáři během dne vyjeli na silnice s veškerou dostupnou technikou. Na přívaly sněhu, kdy napadlo i několik centimetrů za hodinu, to ale mnohdy nestačilo. Některé silnice během dne blokovaly uvízlé kamiony, největší problémy byly hlášeny z Pocoucova na Třebíčsku, ze silnice mezi Třebíčí a Novou Vsí,  u Želetavy nebo Petrávče u Velkého Meziříčí.

Okolo sobotní čtvrté hodiny ranní došlo k havárii autobusu v Ústrašíně na Pelhřimovsku. Řidič zájezdového autobusu nezvládl průjezd zatáčkou, dostal smyk, vyjel mimo silnici a narazil do oplocení zahrady a do ovocného stromu. „V autobuse cestovalo v době nehody 31 osob, nikdo nebyl zraněn. Pro cestující přijel na místo náhradní autobus. Dechová zkouška u řidiče byla negativní," uvedla Dana Čírtková. Celková škoda způsobená při havárii dosáhla částky 415 000 korun. Při vyprošťování havarovaného autobusu byl provoz v místě na nezbytně nutnou dobu omezen.

Krajští hasiči zasahovali během soboty u patnácti dopravních nehod. Nejvíce jich bylo na Žďársku. Celkem sedmkrát pomáhali také při vyprošťování zapadlých vozidel, která omezovala provoz na silnicích. Hasiči zasahovali také u dvou nehod na Jihlavsku. Dopoledne došlo ke střetu tří osobních aut u Hosova, dva lidé se při tom zranili. „V poledne profesionální hasiči zasahovali v Kostelci, kde na železničním přejezdu uvízl Ford Tranzit. Naštěstí v té době tudy neprojížděl vlak, takže se nikomu nic nestalo. Auto se podařilo vyprostit za několik desítek minut," sdělila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.