V přímé souvislosti s tradičním pálením čarodějnic nemuseli hasiči zasahovat u žádného požáru. „V průběhu soboty hasiče zaměstnaly hlavně požáry v přírodním prostředí a také nehody motocyklistů,“ uvedla mluvčí.

Během soboty likvidovali hasiči sedm požárů, které vznikly při pálení klestí, škoda po nich je předběžně vyčíslená na dvě stě dvacet tisíc. Zatímco tyto události byly bez zranění, jinak tomu bylo u nehod motorkářů – byly to čtyři případy a stejný počet je zraněných.

Soud, rozsudek, kladívko - ilustrační foto.
Cizinec vjel do lidí na dálnici u Bíteše. Soud ho potrestal

Tragické však bylo nedělní ráno. Po páté hodině došlo k nehodě auta, která si vyžádala život řidičky, u Stržanova na Ždársku. Peugeot 406 narazil do stromu a potom se převrátil. „Dvacetiletá řidička utrpěla těžká zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. Ve vozidle v době nehody cestovala sama,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Hasiči místo zabezpečili.

Příčinu, průběh a veškeré okolnosti vyšetřují policisté. Obracejí se také na s veřejnost s žádostí o spolupráci - ti, kteří mezi půlnocí a pátou hodinou ranní jeli po silnici I/34 za odbočkou na Polničku mezi Škrdlovicemi a Stžanovem by jim mohli poskytnou cenné informace.