Za první dva měsíce letošního roku vyšetřovali policisté v kraji 460 dopravních nehod, což je meziročně o 14 procent méně. V porovnání s loňskem se snížil také počet těžkých i lehkých zranění, nižší je i způsobená škoda. Zvýšil se však počet nehod, při nichž figuroval alkohol, uvedla to krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. „Ve 24 případech policisté při vyšetřování nehody zjistili, že řidič před jízdou požil alkoholické nápoje, což je ve srovnání s předchozím rokem nárůst o 70 procent," uvedla Čírtková. Nejvíc nehod se v roce 2013 i letos stalo na Jihlavsku.

Nejčastějšími příčinami dopravních nehod v Kraji Vysočina jsou rychlost a způsob jízdy. „Tyto dvě příčiny se podílely na celkem 341 dopravních nehodách," sdělila mluvčí. Nedání přednosti v jízdě bylo příčinou 25 letošních nehod, technická závada způsobila 13 dopravních kolizí, nesprávné předjíždění zavinilo sedm havárií.

Policisté na Vysočině budou podle mluvčí letos mnohem častěji kontrolovat, zda řidiči neusedají za volant pod vlivem alkoholu.