"Na místo události operační důstojník hasičského záchranného sboru vyslal jednotku profesionálních hasičů z Ledče nad Sázavou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Golčova Jeníkova a HZS SŽDC Havlíčkův Brod," uvedla k neštěstí mluvčí hasičů Petra Musilová. "Jeden z mužů neštěstí nepřežil, druhému muži hasiči poskytli předlékařskou první pomoc a po příjezdu zdravotníků jej předali do jejich péče. Zraněný muž byl po nezbytném ošetření na místě události letecky transportován do nemocnice," dodala mluvčí.

Hasiči na místě velmi úzce spolupracují se zasahujícími policisty, kteří okolnosti neštěstí vyšetřují.

"Na železniční koleji, která nebyla z důvodu výluky v provozu pracovali dva muži. Muže srazil přepravník kolejových polí, který se z dosud nezjištěných příčin samovolně rozjel. Následky střetu jsou fatální - jeden muž na místě svým zraněním podlehl a druhý byl s těžkým zraněním transportován do nemocnice v Hradci Králové. Provoz na trati byl zcela zastaven na nezbytně nutnou dobu, kdy probíhaly na místě záchranné práce a dokumentování celé události," upřesnila mluvčí krajské policie Dana Čírtková.

Ta dodala, že na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky, které zajistily místo střetu, a na místo vyjel kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Havlíčkův Brod. Kriminalisté nyní vyšetřují další okolnosti a zjišťují, co bylo příčinou uvolnění kolejového zařízení.

"V případě zemřelého muže byla nařízena soudní pitva, u těžce zraněného muže bude v nemocnici proveden odběr krve. Provoz na trati byl obnoven krátce před dvanáctou hodinou," sdělila Čírtková.