Od začátku července do konce srpna vyjížděli vysočinští policisté 582 dopravním nehodám. Zemřelo při nich sedm lidí. „Což je o čtyři osoby více než ve stejném období roku 2022, kdy při nehodách zemřeli tři lidé,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Srážku vlaku s osobním autem ve čtvrtek nepřežil jeho řidič na železničním přejezdu mezi havlíčkobrodskou částí Mírovka a osadou Baštínov.
Tragická nehoda na železnici u Havlíčkova Brodu: řidič nepřežil srážku s vlakem

Nejčastěji končily tragicky nehody motorkářů naposledy například ve Světlé nad Sázavou, před tím u Vilémova, Velké Bíteše, na silnici z Jihlavy na Pelhřimov nebo u Božejova. Smrtí skončila i srážka auta a vlaku u Havlíčkova Brodu či kamionu a dodávky u Antonínova Dolu.

Dalších patnáct lidí se o letních prázdninách zranilo při nehodách těžce a 284 lehce, což je o dvaačtyřicet více než loni.

Celková škoda na havarovaných autech byla téměř šestapadesát milionů korun.

Ilustrační fotografie.
Opilý řidič zabloudil v třebíčské židovské čtvrti. Nemohl projet úzkou uličkou

Sedmadvacet řidičů bylo při nehodách pod vlivem alkoholu. „Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod v období letních prázdnin patří nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě, nedodržení bezpečnostní vzdálenosti a předjíždění,“ vyjmenovala mluvčí.

Často také dochází k nehodám při střetu s lesní zvěří.