„Stává se nám z toho silnice smrti. Na půl kilometru za tři roky už osm mrtvých,“ shrnul zvěrkovický starosta Štěpán Bartuněk.  

„K nehodě došlo před osmou hodinou večer na silnici I/38 mezi obcemi Lažínky a Vesce u Moravských Budějovic. Z dosud nezjištěných příčin se zde na rovném úseku komunikace střetla 3 vozidla. Na místo ihned vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému, které prováděly záchranné a vyprošťovací práce,“ uvedl krajský policejní mluvčí na Vysočině David Linhart.

„Při dopravní nehodě utrpěly dvě osoby zranění, kterým na místě podlehly. Jednalo se o šestačtyřicetiletého a sedmapadesátiletého muže. Další dvě osoby, které při dopravní nehodě utrpěly zranění, byly převezeny do nemocničního zařízení,“ doplnil mluvčí.

Silnice byla po dobu šetření dopravní nehody na šest hodin zcela uzavřena a veškerá doprava byla odkloněna přes okolní obce. „Příčina a okolnosti, stejně tak jako míra zavinění, jsou předmětem dalšího prověřování,“ odpověděl Linhart na dotaz, co se vlastně stalo. Podle některých informací se mělo všechno údajně seběhnout při předjíždění kamionu. To Linhart odmítl komentovat s tím, že výslechy se teprve uskuteční a policie nemá úplný obrázek o průběhu havárie.

Ředitelka krajské záchranky Vladislava Filová uvedla, že na místě byly krom dvou mrtvých mužů dvě zraněné ženy. „Vyjely tam tři výjezdové skupiny. Jednu těžce zraněnou ženu jsme transportovali na urgentní příjem jihlavské nemocnice. Druhou ženu s lehčím až středně těžkým zraněním jsme převezli do nemocnice v Třebíči,“ informovala Filová.

K nehodám s tragickými následky došlo nedaleko i v roce 2016. V polovině listopadu tehdy uhořeli tři muži po střetu s kamionem 200 metrů za odbočkou na Zvěrkovice blíž obce Blížkovice. A počátkem prosince zemřeli tři místní mladíci poté, co do nich ve zvěrkovické křižovatce zezadu narazil náklaďák, když dávali přednost protijedoucímu kamionu.