Řidič, který ve čtvrtek odpoledne srazil v Čáslavicích na Třebíčsku ženu s dvěma dětmi, nebyl podle informací Deníku pod vlivem alkoholu, ani jiných návykových látek. Žena po srážce s osobním autem utrpěla vážná zranění, kterým na místě podlehla.

„Viděl jsem tělo pod plachtou, děti schoulené pod dekou a auto s promáčklým předním sklem,“ popsal Deníku jeden ze svědků události, který šel kolem.

Ilustrační foto
Tragédie v Čáslavicích: auto srazilo dvě děti a ženu. Ta nepřežila

Zranění utrpěly i dvě děti. Obě jsou hospitalizovány v nemocnici. Jedno je v třebíčské nemocnici, druhé ve Fakultní nemocnici v Brně. „Pacient je u nás v nemocnici stále hospitalizován a je v kritickém stavu," sdělila Deníku v pátek mluvčí brněnské nemocnice Lenka Martinková.

Žena, která s dětmi šla, měla být jejich babičkou. Šlo o místní občany. Tragická událost se stala v centru obce u hasičárny. V místě je rovný úsek. Co bylo příčinou nehody, nyní zjišťují kriminalisté. „Vozidlo Škoda Fabia bude muset projít důkladnou expertízou, aby vyloučila, či potvrdila například technickou závadu,“ uvedl třebíčský okresní státní zástupce Jaroslav Nemeškal.

Ilustrační foto.
Kvůli traktoru sjel autem na Třebíčsku z cesty, pak rozbíjel okna kladivem

Co přesně se v době nehody kolem půl třetí stalo, není zatím jasné. „Z dosud neznámých důvodů vyjel řidič osobního auta v Čáslavicích mimo silnici a srazil ženu a dvě děti. „Sražená žena utrpěla těžká zranění, kterým podlehla,” uvedla k nehodě mluvčí policie na Vysočině Michaela Lébrová.

Žena šla s dětmi po krajnici sinice, kde není chodník. Jednou z verzí je, že byl řidič oslněn sluncem. „Prověřují se všechny okolnosti nehody. I s ohledem a rodinu je potřeba vyčkat, jak prověřování dopadne,“ podotkl Nemeškal.