Například u nehody u Malčína na Havlíčkobrodsku museli zasahovat i hasiči. „Automobil skončil v příkopu. Vše se naštěstí obešlo bez zranění,“ sdělila mluvčí hasičů Petra Musilová.

Od rána už je situace klidnější. „Od šesté hodiny jsme na linku tísňového volání přijali oznámení o dvou dopravních nehodách na Žďársku a jedné na Havlíčkobrodsku, přičemž dle současných informacích nedošlo ke zranění osob,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

To v Dešově na Třebíčsku už posádka auta takové štěstí neměla. „Po čelní srážce dvou osobních aut se zranili čtyři lidé a byli převezeni do nemocnice v Třebíči,“ informoval mluvčí krajských záchranářů Petr Janáček.

Za posledních čtyřiadvacet hodin tak vyjížděli ke čtyřem dopravním nehodám. „Celkově jsme ošetřili sedm pacientů. Jednalo se o zranění lehčího charakteru. Jednu osobu, bez zjevných známek traumatu ponechali záchranáři na místě nehody a dalších šest osob převezli k dalšímu vyšetření do zdravotnických zařízení,“ dodal Janáček.

Aktuálně policisté hlásí špatnou sjízdnost jen na silnici u Nového Města na Moravě směr Boskovice, na silnici první třídy u Habrů na Havlíčkobrodsku a na Třebíčsku u Dalešic. „Nadále je nutné dbát při jízdě zvýšené opatrnosti. Silnice mohou být namrzlé, nebezpečí smyku hrozí také například na úsecích s uježděnou vrstvou sněhu,“ upozornila Rázlová s tím, že u Jinošova na Třebíčsku se srazila dvě auta.

„Je nutné, aby řidiči přizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky, adekvátně snížili rychlost jízdy, věnovali se plně řízení, dodržovali bezpečnostní vzdálenost mezi vozidly a v neposlední řadě vozidlo před započetí jízdy očistili od sněhu, včetně zajištění dostatečného výhledu z automobilu,“ podotkla na závěr Rázlová.