Muž v noci vydal na kontrolu elektrocentrály, přičemž se pravděpodobně nadýchal výfukových zplodin a upadl do bezvědomí. Po nějaké době jej šla žena hledat a našla ho ležet ve sklepě pod schody. Stihla pouze zavolat o pomoc.

„Zavolala ihned na linku 155, přivolala pomoc, ale dále se již neozývala. Zřejmě se snažila muže vytáhnout ze sklepa. Přitom se ale sama nadýchala zplodin a upadla do bezvědomí," popsala událost policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Po příjezdu policistů a zdravotníků na místo se policisté snažili kontaktovat obyvatele uzamčeného domu. Nikdo však na bouchání ani volání nereagoval, jen z vnitřních prostor bylo slyšet pláč dítěte.

„Policisté neváhali, rozbili okno a vstoupili do domu. V jedné z místností nalezli osamocenou malou holčičku, která postrádala rodiče," řekla Kroutilová. Dítě odnesli ven a předali zdravotníkům.

Policisté zamířili zpět do domu a hledali další osoby, které se měly uvnitř nacházet. Uvnitř byl cítit kouř. Ve sklepních prostorách našli muže a ženu bez známek života, oba vynesli ven a zdravotníci jim okamžitě poskytli lékařskou pomoc.

„Zdravotníci okamžitě zahájili oživování jedné z osob a u druhé prováděla resuscitaci policejní hlídka," sdělila Kroutilová. Ženu se jim podařilo přivést k vědomí a společně s dítětem byla převezena zdravotnickou záchrannou službou do třebíčské nemocnice.

„Muže se zdravotníkům i před veškerou snahu oživit nepodařilo a po druhé hodině v noci lékař konstatoval jeho smrt," dodala Jana Kroutilová.

Žádná další osoba se v objektu již nenacházela, v domě byl dále pes, kterého policisté odvedli ven.

Na místě zasahovali také přivolaní hasiči. „V době příjezdu nebyla již elektrocentrála v provozu. Na místě jsme naměřili vysokou koncentraci škodlivých látek včetně oxidu uhelnatého," informovala mluvčí HZS Kraje Vysočina Petra Musilová. Hasiči následně dům odvětrali pomocí přetlakové ventilace.

Dům policisté zajistili. „Ohledání a zadokumentování místa provedl kriminalistický technik. Policisté v současné době případ dále šetří, zjišťují příčinu a veškeré okolnosti, za kterých k události došlo," dodala policejní mluvčí Jana Kroutilová.