„Řidička s vozidlem Peugeot Partner zelené barvy nezjištěné registrační značky projížděla po silnici ve směru jízdy od Třebíče a pokračovala směrem k centru Náměště nad Oslavou. Vjela na vyznačený přechod pro chodce v okamžiku, kdy po tomto přecházela nezletilá chodkyně se psem," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková. Došlo ke střetu, při kterém byl usmrcen pes. Dívka zraněna nebyla. K nehodě došlo na přechodu pro chodce před domem číslo popisné 127.

„Řidička s vozidlem zaparkovala na parkovišti v přilehlé ulici, kde zřejmě delší dobu čekala, co se bude dít. Poté odjela směrem k centru obce," doplnila Čírtková.

Usmrcením psa vznikla škoda čtyři tisíce korun.

Policisté hledají případné svědky, kteří by mohli poskytnout informace k průběhu nehody, zejména k totožnosti řidičky zeleného vozidla.
„Obracíme se přímo na řidičku, která měla na nehodě účast, aby sama kontaktovala Policii České republiky," dodala Čírtková.

S informacemi se můžete obrátit na linku tísňového volání 158, můžete kontaktovat přímo policisty Dopravního inspektorátu Třebíč na telefonním čísle 974 277 251, případně zaslat informaci na e-mail: tr.di.sektret@pcr.cz