Bez trestu ale nezůstal dlouho. Policistům se ho podařilo velmi rychle vypátrat.

„Cyklista projížděl ve směru od centra. Za ním jelo ve stejném směru osobní vozidlo, které narazilo do jízdního kola. Cyklista poté spadl do příkopu. Řidič automobilu po střetu nezastavil, neposkytl zraněnému pomoc a odjel, aniž by dopravní nehodu oznámil,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že dechová zkouška u cyklisty ukázala negativní výsledek.

Jednapadesátiletému cyklistovi pomohla až náhodná kolemjedoucí. „Tato osoba přivolala také zdravotnickou záchrannou službu. Muž byl s podezřením na těžké zranění transportován do brněnské nemocnice,“ komentovala Kroutilová.

U nehody pomáhali tři

Tou byla Jana Smejkalová z Přibyslavi. „Byl to šok. Šla jsem pěšky do práce, najednou jsem uslyšela strašnou ránu, otočila jsem se a už jsem jen viděla toho cyklistu, jak padá. Auta jsem si pořádně nevšimla. Byla tma a on jel poměrně rychle, takže jsem nepoznala ani barvu,“ popsala své první pocity Jana Smejkalová.

U nehody nakonec pomáhali tři. „Naštěstí šli přede mnou ještě dva kluci, tak jsem na ně řvala, aby volali záchranku. Já jsem běžela na pomoc pánovi. U něčeho takového jsem byla poprvé,“ svěřila se Smejkalová.

Záchranu života považuje za samozřejmost. „To by udělal každý. Doufám hlavně, že pán bude v pořádku,“ dodala skromně obětavá žena.

Řidiče policisté chytili

Po bezohledném řidiči začali policisté ihned pátrat. Netrvalo dlouho a skutečně se jim ho podařilo najít. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Pětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska byl obviněn z trestného činu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a trestného činu neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku,“ uvedl František Šteidl, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž ještě nebyl soudně trestán a svého činu litoval. Policisté ho stíhají na svobodě a případ dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřel vedoucí havlíčkobrodských kriminalistů.