Ke střetu s autem naštěstí nedošlo. „Řidič motocyklu utrpěl zranění a záchranáři ho transportovali do brněnské nemocnice. Místo nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Provedenými dechovými zkouškami u obou řidičů požití alkoholu vyloučili. Na motocyklu vznikla předběžně vyčíslená škoda dvacet tisíc korun,“ dodala Kroutilová. Nehoda se stala se v pátek, policisté o ní informovali v neděli. Příčiny a okolnosti jsou předmětem dalšího vyšetřování.

Zdroj: Youtube

Milovníci motorek vyjíždějí na silnice nejčastěji o jarních a letních víkendech. A v té době také nejvíce bourají. Patří přitom k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. „Pokud se podíváme na všechny nehody, které se staly u nás od roku 2010, ze 78 procent se obešly bez zranění. Avšak u nehod, kde figurovala motorka, to bylo jen 21,4 procenta,“ upozornil pojistný matematik České kanceláře pojistitelů Petr Jedlička.

Srážka motocyklu a osobního auta. Ilustrační snímek
Motorkářská sezóna je tu: Mapa kritických míst v ČR, nejrizikovější dny a hodiny

Jezdci jdou bohužel často riziku naproti. Třeba u mladších věkových skupin je většinou na vině vysoká rychlost, případně nedostatečný odstup od vozidla před motorkou.