Policisté v rámci akce od pátku do pondělí zkontrolovali více než osmnáct set aut a jejich řidičů. „Při těchto kontrolách zjistili 381 dopravních přestupků. Celkem tři sta sedmdesát jich policisté vyřešili na místě uložením pokuty v příkazním řízení, když uložili pokuty v celkové výši přesahující částku 436 tisíc korun,“ sdělila policejní mluvčí Dana Čírtková. Dalších jedenáct přestupků předali do správního řízení.

Nehoda v Naloučanech.
Řidič nedával pozor při řízení. Narazil s obytným přívěsem v Naloučanech do domu

Nejčastěji se řidiči provinili překročením nejvyšší povolené rychlosti. Celkem se to týkalo 156 řidičů, přičemž téměř stovka z nich jela příliš rychle v obci. „Za tři vysoké překročení rychlosti jsme řidičům na místě zadrželi řidičský průkaz,“ doplnila Čírtková.

Hned desetkrát zastavili řidiče, kteří před jízdou pili alkohol. „V devíti případech naměřená hladina byla do hodnoty jednoho promile a řidiči jsou tak podezřelí ze spáchání dopravního přestupku,“ informovala mluvčí. Jedním z nich byl i cizinec, kterému policisté uložili kauci dvacet tisíc korun, protože by se mohl snažit vyhýbat správnímu řízení v České republice.

Uplynulý víkend se bohužel stal také nejtragičtějším. Celkem v republice při nehodách zemřelo sedm osob. Do tohoto smutného výčtu patří i nehoda na silnici I/34 mezi obcemi Jitkov a Ždírec nad Doubravou.

Od pátku do pondělí řešili policisté na Vysočině pětadvacet nehod. Dalších dvanáct lidí se při nich zranilo lehce a jeden těžce. Škoda přesahuje tři miliony šest set dvacet pět tisíc korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Zajížďka dlouhá jedenáct kilometrů. Uzavírka u Rudíkova začala, potrvá půl roku

Zdroj: Deník/Milan Krčmář